Офіційно: затверджено шостий пакет санкцій ЄС проти росії та Білорусі

Три російські банки відключать від SWIFT
Головне
Офіційно: затверджено шостий пакет санкцій ЄС проти росії та Білорусі
Прапор ЄС Фото: Уніан
3 Червня 2022, 11:21
читать на русском

Європейський Союз остаточно схвали шостий пакет санкції проти росії.

Про це повідомляється на сайті ЄС:

З огляду на триваючу загарбницьку війну росії проти України та підтримку білорусі, а також повідомлення про звірства, вчинені російськими збройними силами в Україні, Рада вирішила сьогодні ввести шостий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти росії та білорусі.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що завдяки цьому пакету буде посилено "обмеження на здатність Кремля фінансувати війну шляхом введення подальших економічних санкцій".

Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і забороняємо більше акторів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента путіна, - додав він.

Жозеп Боррель зазначив, що узгоджений пакет включає низку заходів, спрямованих на ефективне перешкоджання російським можливостям продовження агресії.

Зокрема:

  • ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступовий вихід з російської нафти триватиме від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших нафтопродуктів. Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив. Крім того, Болгарія та Хорватія також виграють від тимчасових відхилень щодо імпорту російської морської сирої нафти та вакуумного газойлю відповідно.
  • Відключення від SWIFT кількох російських та білоруських банків - ЄС поширює діючу заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи – найбільший російський банк Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк – і Білоруський банк розвитку та реконструкції.
  • ЄС призупиняє мовлення в ЄС ще трьох російських державних телеканалів: "Россия РТР/РТР Планета", "Россия 24"/"Россия 24" і "Міжнародний телецентр". Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з росією країн та ЄС та його держав-членів. Відповідно до Хартії основоположних прав ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати діяльність в ЄС, крім мовлення, напр. дослідження та інтерв'ю.
  • Обмеження на експорт - ЄС розширює список осіб та організацій, яких торкнулися обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки росії. Це включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.
  • Консультаційні послуги - ЄС заборонить надання в росію бухгалтерських, зв'язків з громадськістю та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.

Крім того, Рада ЄС вирішила накласти санкції на додаткових фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також компаній оборони.

У ЄС вкотре рішуче засудили загарбницьку війну росії проти України та закликали рф негайно припинити свої невибіркові напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, а також негайно і беззастережно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, кілька днів тому країни-члени Європейського Союзу погодили шостий пакет санкції проти росії, завдяки якому росія може втратити близько 25 мільярдів доларів.

За даними Bloomberg, заборона поставляти нафту через море призведе до втрати рф бизько 10 мільярдів доларів від експорту. Компанії змушені будуть продавати нафту в Азію, де баррель російської Urals коштує на 34 долари дешевше барреля еталонної Brent.

Читайте також

1