Офіс Зеленського змінив заяву за підсумками розмови президентів України та США

Білий дім заперечив, що Байден висловив підтримку кроку важливості надання ПДЧ
Офіс Зеленського змінив заяву за підсумками розмови президентів України та США
Президент України Володимир Зеленський фото: УНІАН

Офіс президента України скоригував заяву за підсумками телефонної розмови президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена.

Вранці 8 червня з тексту, оприлюдненого на сайті президента, зникла згадка про те, що президент США наголосив на важливості надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Як повідомило американське видання Axios з посиланням на представника Ради національної безпеки США, "українці невірно зрозуміли цю заяву і виправили текст". Оскільки Білий дім заперечив, що Байден висловив підтримку кроку важливості надання ПДЧ.

В тексті заяви Офісу Зеленського йдеться про те, що Байден "запевнив, що позиція України обов'язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань в НАТО, а також на запланованих заходах найвищого рівня".

За інформацією журналістів, правки до тексту заяви внесли ще ввечері 7 червня.

Читайте також

Як повідомила речниця Білого дому Джен Псакі за підсумками телефонної розмови, лідери обговорили стратегічне партнерство на підтримку плану Зеленського з боротьби з корупцією та реалізації програми реформ, а також євроатлантичні прагнення України.

Президент Байден підтвердив непохитну відданість США суверенітету і територіальній цілісності України перед обличчям російської агресії на Донбасі і в Криму, - сказала речниця.

Зеленський та Байден також обговорили необхідність тісної співпраці у питаннях енергетичної безпеки та боротьби з COVID-19, зокрема плани США надати 900 тисяч доз вакцини для допомоги Україні в боротьбі з пандемією коронавірусу.


Контекст. 7 червня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом напередодні його європейського турне.

Позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня. Зеленський наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі.

Читайте також

1