Олександр Камишін може очолити Мінінфраструктури замість Кубракова

Своєю чергою, функції Мінгромад перейдуть до Мінекономіки під керівництвом Юлії Свириденко
Головне
Олександр Камишін може очолити Мінінфраструктури замість Кубракова
Олександр Камишін (Фото: Латифундист)
17 Травня 2024, 19:41
читать на русском

Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін може очолити Мінінфраструктури.

Про це пише видання NV Бізнес з посиланням на співрозмовників в уряді.

За його словами, найбільш ймовірно, що на початку наступного тижня Верховна Рада може призначити Олександра Камишина на посаду міністра інфраструктури. Одночасно з цим готується дві трансформації всередині уряду.

По-перше, Мінстратегпром увійде до складу Мінінфраструктури. По-друге, функції регіональної політики (колишнє міністерство регіонального розвитку — ред.) перейдуть до Мінекономіки. У відомстві Юлії Свириденко створять відповідний департамент.

"Це вже другий чи навіть третій варіант [трансформації в уряді]. Головним кандидатом три дні тому була Свириденко. Тепер є інформація про Камишіна", — розповів цей співрозмовник видання.

Утім, він вважає, що зберігається вірогідність чергової зміни підходу до переформатування Мінвідновлення та імені потенційного керівника.

Нагадаємо, 9 травня Верховна Рада України проголосувала за відставку Олександра Кубракова з посади віцепрем'єра з відновлення України - міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.

Кубраков ще до літа 2023-го був одним із фаворитів Зеленського.

Після корупційних скандалів у Міноборони часів Олексія Резнікова керівник Мінінфраструктури мав замінити главу МОУ. Але в ході узгодження із Зеленським деталей цього переходу з'ясувалось, що віцепрем'єр хоче і оборонне відомство очолити, і зберегти контроль над МІУ. Президент вирішив, що Кубраков забагато на себе бере, й він із когорти улюбленців випав.

Натомість Кубраков завів достатньо близькі стосунки з представниками американського бізнесу і посольства, зокрема послом США в Україні Бріджит Брінк. Це дуже не подобається керівнику ОП Андрію Єрмаку та президенту.

Звільнення Кубракова досить активно обговорюється в політичному середовищі вже кілька тижнів. І після чергового ракетного обстрілу Росії, відставку віцепрем'єра намагалися прив'язати до знищення Трипільської ТЕС, бо його відомство начебто мало збудувати захисні споруди для енергетики.

Але ідея виявилась невдалою. По-перше, фізичний захист об'єктів типу ТЕЦ, ТЕС чи ГЕС сам собою є фантастикою через розміри цих споруд. По-друге, це завдання ніколи не належало до сфери відповідальності Мінвідновлення.

1