Партію Мураєва "НАШІ" заборонили в Україні

Це вже четверта заборонена проросійська партія, яка діяла на території України
Партію Мураєва "НАШІ" заборонили в Україні
Суд заборонив партію Мураєва / Фото з Telegram
14 Червня 2022, 11:45
читать на русском

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив партію "Наші" колишнього нардепа Євгенія Мураєва. Її визнали проросійською. Майно партії та всіх її організацій буде передано державі.

Про це повідомляє рух "Чесно" з посиланням на представницю Міністерства юстиції, яка була присутня на засіданні.

Активісти наголосили, що це вже четверта заборонена проросійська партія, яка діяла на території України. Також суд розглядатиме справи щодо ще чотирьох партій, зокрема справи щодо партій двох держрадників Володимира Сальдо та Наталії Вітренко.

Згідно з рішенням суду, майно партії "Наші" та всіх її осередків буде передане державі. Це рішення ще може бути оскаржене у Верховному суді.

На засідання не були допущені журналісти та представники громадськості, тому аргументи міністерства наразі невідомі. Попередня причина недопуску - карантинні обмеження і внутрішнє розпорядження суду, хоча ще 13 червня подібні обмеження не завадили публічності розгляду аналогічних справ стосовно партій "Соціалісти" та "Справедливість та розвиток" і активісти висвітлювали перебіг судових засідань.

Питання проросійських політпартій — вкрай болюче для українського суспільства. Українцям потрібно знати, як забороняють такі партії, що підтримують окупанта. Окрім цього важливо, щоб у суді розглядали не лише справи щодо заборони партій, а й притягали до відповідальності зрадників та колаборантів, щоб вони не могли створити нові партії і балотуватися знову, - заявила лідерки руху "Чесно" Віта Думанська.

Нагадаємо, що Євгеній Мураєв став помітним у політиці з 2006 року, коли вперше став депутатом Харківської обласної ради від партії "Віче" (зараз "Акцент"). Наступного року він не зміг потрапити до Верховної ради. Мураєв знову обрався до Харківської облради, але вже від "Партії регіонів" (2010). Від неї ж він вперше пройшов до парламенту у 2012 році (181 округ).

У 2014 році Мураєв знову переміг на 181 окрузі, вже як самовисуванець. У Верховній Раді приєднався до фракції "Опозиційний блок" (заборонена судом 8 червня).

У 2017 році Мураєв спільно з Вадимом Рабіновичем почав розвивати партію "За життя", а згодом і свою партію "Наші".

Рух "Чесно" вніс Мураєва і Рабіновича до реєстру державних зрадників.

Читайте також