Представники МАГАТЕ частково покинули Запорізьку АЕС

Два експерти продовжать роботу на ЗАЕС на постійній основі
Важливо
Представники МАГАТЕ частково покинули Запорізьку АЕС
Місія МАГАТЕ, фото Енергоатом
5 Вересня 2022, 12:14
читать на русском

Сьогодні, 5 вересня, чотири з шести представників місії МАГАТЕ закінчили роботу та покинули територію Запорізької АЕС.

Про це повідомили в Енергоатомі в Telegram.

Сьогодні, 5 вересня 2022 року, чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС і покинули майданчик станції, - йшлося в повідомленні.

Зазначили, що два експерти місії МАГАТЕ продовжать роботу на Запорізькій АЕС на постійній основі.

Нагадаємо, що 30 серпня місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) приїхала до Києва перед візитом на окуповану орками Запорізьку АЕС. Цього ж дня президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.

Гауляйтер Запоріжжя Володимир Рогов відмовив місії МАГАТЕ у видачі спеціальних пропусків, тому міжнародним інспекторам доведеться вистояти чергу, щоб потрапити до Запорізької області.

31 серпня місія МАГАТЕ прибула до Запоріжжя близько 15:00. Вона має проінспектувати захоплену російськими військами Запорізьку АЕС.

Вранці 1 серпня росіяни почали вести артобстріл заздалегідь погодженого маршруту місії МАГАТЕ із Запоріжжя до ЗАЕС. Проте місія все одно вирушила на атомну електростанцію.

1 вересня, директор Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі виїхав із Запорізької атомної електростанції.

Читайте також

1