Ще одна країна підтримала ініціативу створення Кримської платформи

Україна може впевнено розраховувати на підтримку
Ще одна країна підтримала ініціативу створення Кримської платформи
Зустріч першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з послом Республіки Словенія в Україні Томажем Менціном (фото: пресслужба МЗС України)
27 Жовтня 2020, 21:47
читать на русском

Словенія підтримує ініціативу України щодо створення "Кримської платформи" стосовно деокупації півострова.

Про це йшлося під час зустрічі 27 жовтня першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з послом Словенії в Україні Томажем Менціном, передає пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Вона детально поінформувала посла щодо численних порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Криму, а також акцентувала увагу на мілітаризації Азовсько-Чорноморського регіону та перетворенні окупованого Криму на російську військову базу.

Читайте також

Перша заступниця міністра також заявила про фактичне блокування діяльності української церкви в Криму та наголосила на важливості уваги міжнародної спільноти до релігійних свобод і утисків на окупованому півострові.

Посол Менцін зазначив, що Україна може впевнено розраховувати на підтримку під час головування Словенії в ЄС у другому півріччі 2021 року. Дипломат також запевнив у тому, що його країна буде і надалі підтримувати програми децентралізації в Україні.

Своєю чергою, Джапарова окремо висловила вдячність за послідовну підтримку Словенією суверенітету і територіальної цілісності України, а також за внесок цієї країни у справу реабілітації дітей, постраждалих внаслідок російської агресії, та запрошення українських студентів та молодих вчених скористатися можливістю навчання в Словенії за рахунок бюджетних коштів цієї країни.

Читайте також

Нагадаємо, що у Міністерстві закордонних справ розпочали новий етап активної адвокації Кримської платформи, який передбачає інформування міжнародних партнерів про деталі кампанії щодо Кримської платформи.

5 жовтня перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова повідомила, що Україна хоче запросити Російську Федерацію до заходів міжнародної Кримської платформи щодо питань деокупації півострова, проте невпевнена, що Москва зможе прийняти це запрошення.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запевнив у готовності його країни підтримати майбутню платформу щодо деокупації Криму. Туреччина також готова бути активним учасником Кримської платформи.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся з Державним секретарем у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Домініком Раабом та проінформував його про створення Кримської платформи — нового міжнародного майданчика, який консолідує міжнародні зусилля з деокупації Криму — та запросив Велику Британію до участі у ньому.

1