Шмигаль розповів, як працює ринок землі під час війни

Роль ринку землі й аграрного сектору у відновленні економіки після війни складно переоцінити
Шмигаль розповів, як працює ринок землі під час війни
Денис Шмигаль / Фото: president.gov.ua
1 Липня 2022, 19:28
читать на русском

Рівно рік тому в Україні був запроваджений ринок землі. Люди отримали можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. За цей час було укладено понад 100 тисяч угод.

Як наголосив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повномасштабна війна поставила ринок землі на паузу, але не зупинила його.

За його словами, наприкінці травня було відновлено роботу кадастрів та реєстрів, і за цей місяць було укладено майже три тисячі нових угод.

Сьогодні уряд ухвалив рішення, яке збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі. Послуга отримання документа про нормативну оцінку землі буде впроваджена повністю в автоматичному режимі та електронній формі, - розповів прем'єр-міністр у Telegram.

Він зазначив, що документ надаватиметься з використанням QR-коду та без участі чиновників. Все прозоро і швидко, без корупції та можливості для зловживань.

Роль ринку землі й аграрного сектору у відновленні економіки після війни складно переоцінити. Це буде один зі стовпів нової економіки України, але його основою стане не експорт сировини, а глибинна переробка на території нашої держави, - додав Шмигаль.

Нагадаємо, що керівник практики "Земельне право і нерухомість", партнер, адвокат АО "Ассирія" Олександр Кодолов назвав фактори, які стримують повноцінний запуск ринку землі.

Читайте також

1