Сьомий пакет санкцій ЄС буде скромним, без газового ембарго - Кулеба

Він не буде гучним, але там будуть важливі речі
Важливо
Сьомий пакет санкцій ЄС буде скромним, без газового ембарго - Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото: president.gov.ua
18 Липня 2022, 17:52
читать на русском

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що сьомий пакет санкцій ЄС проти РФ обов'язково буде. Проте там навряд чи буде газове ембарго.

Про це Кулеба сказав в інтерв'ю Forbes.

18 липня відбудеться Рада міністрів закордонних справ ЄС. Це буде вирішальне обговорення проєкту сьомого пакета санкцій.

Це не буде яскравий, харизматичний пакет, це буде скромний, робочий сьомий пакет. Він не буде гучним, але там будуть важливі речі. Знаєте, зазвичай ми кажемо: нові потужні санкції. А цього разу ми скажемо: нові важливі санкції. Щодо газу. Газу в цьому пакеті не буде, і ми розуміємо всі аргументи, але це не зменшує розчарування.

Як наголошує президент Зеленський, голова Офісу президента Андрій Єрмак, кажу я під час спілкування з колегами-міністрами, санкції проти Росії мають бути якомога болючішими та запроваджуватися якомога швидше. У нас немає часу чекати. Так, Європа боїться замерзнути. Варіант замерзання Європи розглядається як реалістичний, там уже готуються до цього. Але їхня логіка – треба сидіти тихо, не провокувати Росію. Нехай вони нас самі відключать, щоб нашої вини в цьому не було, - сказав він.

Як стало відомо раніше, новий пакет санкцій ЄС проти РФ може містити заборону на імпорт російського золота, яке є найбільшим неенергетичним експортом країни.

Також Євросоюз збирається розширити список товарів подвійного призначення, заборонених для експорту до РФ. Можливе запровадження нових персональних санкцій проти фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із ширшим оточенням російського диктатора владіміра путіна.

Зауважимо, що ембарго на золото було узгоджене на саміті G7 минулого місяця членами ЄС, зокрема Францією, Німеччиною та Італією з представниками США, Канади, Японії та Великої Британії.

Новий пакет санкцій буде спрямований на усунення лазівок у раніше затверджених заходах, наприклад, шляхом додавання певних продуктів до списку заборонених товарів.

Читайте також