Тупицького судитимуть за незаконне використання ключа підпису

Ексголова КСУ втручався в роботу автоматизованої системи
Головне
Тупицького судитимуть за незаконне використання ключа підпису
Олександр Тупицький (фото з відкритих джерел)
8 Листопада 2021, 14:28
читать на русском

Генеральна прокуратура України направила до суду справу колишнього голови та головного бухгалтера Конституційного Суду України.

Як повідомили в ГПУ, справа стосується фактів несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи (ст. 361 КК України).

Сторона обвинувачення підозрює Олександра Тупицького у змові з головним бухгалтером - вони здійснили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України при підписанні електронних бухгалтерських документів.

В результаті цього було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача, порушено процес обробки інформації, а також встановлений порядок її маршрутизації. Ексголова Суду передав головному бухгалтеру захищений електронний носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього. В грудні 2020 року, після відсторонення його від посади Голови Суду він надав головному бухгалтеру незаконну вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього, у тому числі для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі. Такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування ексголови за кордоном, - йдеться у повідомленні.

За даними ГПУ, було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо.


Контекст. 27 березня президент України Володимир Зеленський скасував укази 2013 року, які були підписані ще Віктором Януковичем, про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду України.

Президент також підкреслив, що якщо на якихось тижнях не відбуваються засідання РНБО, це не означає, що "особи, які протягом довгих років шкодили державним інтересам України, можуть розслабитися і спати спокійно".

14 липня у ВСУ визнали протиправним звільнення Тупицького указом Зеленського (досьє Володимира Зеленського).

Також влітку 2021 року голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому оголосили нову підозру в незаконному використанні цифрового підпису.

Читайте більше у нашому матеріалі: "Війна гілок влади: чому голові КСУ оголосили про підозру"

Читайте також