У МОЗ сказали, коли можуть посилити карантин через "Омікрон" в Україні

Перегляд питання про ймовірне посилення карантинних обмежень можливий наприкінці січня
Головне
У МОЗ сказали, коли можуть посилити карантин через "Омікрон" в Україні
Коронавірус, лікарня (фото: kyivcity.gov.ua)
24 Грудня 2021, 15:01
читать на русском

У разі активного поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон" уряд може посилити протиепідемічні заходи безпеки в Україні.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Укрінформу".

Будемо дивитися, які норми виявляться більш ефективними, і скоріш за все, відповідні коригування можуть бути внесені й до нашого адаптивного карантину стосовно посилення маскового режиму, стосовно обробки рук, - сказав Кузін.

За його словами, наприкінці січня у міністерстві можуть переглянути питання про ймовірне посилення карантинних обмежень. Тоді у відомстві вже "точно будуть мати обґрунтовані прогнози щодо поширення нового штаму".

Враховуючи те, що зараз важко робити прогноз по поширенню (нового штаму – ред.), то поки що наш основний фокус буде зводитися до виявлення нових випадків Омікрону і до максимального їх обстеження, - сказав санлікар.

Нагадаємо, що Державна комісія з ТЕБ та НС вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 23 грудня 2021 року "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на території Житомирської, Київської, Миколаївської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей.

Також у Міністерстві охорони здоров'я дали п'ять рекомендацій українцям через поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон". Секретар РНБО Олексій Данілов запевнив, що нині влада контролює ситуацію з COVID-19. А наступна хвиля може розпочатись у першій половині лютого.

Читайте також