У МВФ відреагували на ситуацію з доганами заступникам голови Нацбанку

За словами представника Фонду в Україні, забезпечення відповідальності правління НБУ має провадитися згідно засад управління Національним банком
У МВФ відреагували на ситуацію з доганами заступникам голови Нацбанку
МВФ (Фото: shutterstock)

У Міжнародному валютному фонді відреагували на рішення Ради Національного банку України щодо двох членів правління Національного банку України Катерини Рожкової та Дмитра Сологуба.

Відповідну заяву зробив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, повідомила пресслужба представництва.

Як зазначив Люнгман, забезпечення відповідальності правління НБУ має провадитися згідно засад управління Національним банком. Ці критерії управління були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ упродовж попередніх програм, що підтримувалися Міжнародним валютним фондом.

"Ці засади спрацювали як на користь НБУ, так і в цілому для економіки України. Їх дотримання посилило довіру до НБУ як до незалежного та професійного центробанку, надавши політиці Нацбанку більшої надійності та ефективності", - йдеться в заяві.

Читайте також

Нагадаємо, що заступникам голови Національного банку Катерині Рожковій та Дмитру Сологубові висловили недовіру через їхні публічні виступи. Так, орган вжив відповідні заходи у зв’язку із порушеннями топменеджерами НБУ розпорядчих актів Нацбанку, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог КЗпП України.

Рожкова відреагувала на догану і вважає, що річ у тому, що вони надали коментарі виданню KyivPost для публікації про Національний банк.

Своєю чергою, Сологуб заявив, що "виглядає дико отримати догану за професійні та неупереджені комунікації".

Голова НБУ Кирило Шевченко вважає, що його заступники Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб порушили політику "єдиного голосу", що могло зашкодити порозумінню регулятора із міжнародними партнерами України.

1