У НСЗУ повідомили про розширення програми "Доступні ліки": що зміниться

Цьогоріч аптек, де можна буде отримати препарати, стане значно більше
У НСЗУ повідомили про розширення програми "Доступні ліки": що зміниться
Ліки, пігулки Фото: Polina Tankilevitch з Pexels

У Національній службі здоров'я України повідомили про розширення програми "Доступні ліки", зокрема препаратів для інсулінозалежних.

Про це розповіла спікерка НСЗУ Христина Петрик в етері телеканалу "Україна 24".

За її словами, у другій половині року НСЗУ починає адмініструвати реімбурсацію (процес, за допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність ліків і медпослуг для населення) препаратів-інсулінів.

Це важливий проєкт, багатьом людям потрібен цей препарат, за нашими підрахунками, це близько 200 тисяч. Наша мета — зробити доступ до цих препаратів простішим, зрозумілішим, і щоб всі пацієнти могли отримати інсулін, - зазначила Петрик.

Спікерка розповіла, що реімбурсація впроваджуватиметься поступово. Власне, це буде електронний рецепт, за яким можна буде отримати препарати в одній з аптек, які укладуть договір на реімбурсацію.

Тобто буде зрозуміло, яка це аптека, там будуть відповідні наклейки, у нас є електронна карта з усіма аптеками, які працюють щодо реімбурсації. Також можна зателефонувати за контактним номером 1677, там підкажуть, де знаходиться найближча аптека, де можна отримати препарат. Тобто буде зрозумілий маршрут пацієнта, - зазначила вона.

Цьогоріч також збільшиться кількість аптек - до 10 тисяч по всій Україні, які підписали договір. У НСЗУ наголосили, що модель державного і приватного партнерства діє.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Читайте також

1