У Раді кажуть, що Козак на роботу не ходить, але зарплату отримує

Нардеп Козак востаннє приходив на роботу до сесійної зали торік у листопаді
У Раді кажуть, що Козак на роботу не ходить, але зарплату отримує
Козак Тарас (фото: Вікіпедія)

Народний депутат Тарас Козак, якого підозрюють у державній зраді, офіційно має перебувати на роботі, але в Україні його наразі немає.

Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит видання "Бабель".

Зокрема у Раді констатували, що Козак (досьє Тараса Козака) не перебуває ані у відпустці, ані у відрядженні, ані на лікарняному. Проте згідно з даними електронної реєстрації нардепів Козак востаннє відвідував засідання Ради аж 16 листопада 2020 року. З того часу він не з’являвся у сесійній залі. Але, як зазначили в Раді, увесь цей час він отримував зарплату на підставі табелів від комітетів згідно з відпрацьованими календарними днями. Там наголошують, що його відсутність на пленарних засіданнях врахована у цих табелях.

Зокрема офіційно (саме це враховано у табелях) у період з 17 листопада 2020 року до 13 травня 2021 Козак був у відпустці за свій рахунок з 16 до 18 лютого. Також він 5 разів оформлював відрядження для роботи з виборцями: з 20 до 29 листопада 2020 року, з 25 грудня до 3 січня 2021 року, з 19 лютого до 28 лютого 2021 року, з 19 березня до 28 березня 2021 року та з 16 квітня до 25 квітня 2021 року. Увесь інший час Козак нібито перебував на роботі.


Контекст. 19 лютого Рада Нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження персональних санкцій проти нардепа від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко (досьє Оксани Марченко), цивільної дружини нардепа Козака Наталії Лавренюк та ще п`ятьох фізичних і 19 юридичних осіб  через розслідування СБУ про фінансування тероризму. Відомо, що арештували усе майно Медведчука, Марченко та інших фігурантів рішення. При цьому вони зможуть продавати свої активи. Обмеження запровадили на три роки.

11 травня в помешканні Медведчука на вулиці Монтажників та в офісах силовики провели обшуки у справі про державну зраду. Відповідну підозру нардепам Медведчуку і Козаку підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова (досьє Ірини Венедіктової).

Відомо, що нардеп від ОПЗЖ Тарас Козак останнім часом живе в Росії і повертатися в Україну не збирається. Відомо лише, що нині його немає і в Росії, бо він поїхав відпочивати до теплих країн. Водночас його колега Віктор Медведчук (досьє Віктора Медведчука) стверджує, що Козак лікується у Білорусі.

Читайте також