У Ryanair заявили, що Білорусь бреше про розшифровку розмови диспетчерів

Пілота змусили посадити літак
У Ryanair заявили, що Білорусь бреше про розшифровку розмови диспетчерів
Літаки Фото: Asad Photo Maldives з Pexels

Виконавчий директор ірландської авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі назвав неправдивою розшифровку Білорусі про переговори диспетчерів.

Про це йдеться в листі О'Лірі міністру транспорту Білорусі Олексію Авраменку, передає Reuters.

У головного пілота не було іншого вибору, окрім як розгорнути літак до Мінська, що йому порадили зробити в диспетчерській службі, повідомивши про те, що є загроза перебування вибухового пристрою на борту. Диспетчерська служба аеропорту в Мінську відмовилася зв'язатися з Ryanair, недостовірно заявивши, що компанія не відповідала на дзвінки, - йдеться в повідомленні.

Читайте також


Контекст. Нагадаємо, 23 травня літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс, здійснив незаплановану посадку в аеропорту "Мінськ". На борту літака знаходився засновник найбільшого опозиційного білоруського телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич разом зі своєю дівчиною. За даними окремих ЗМІ, для того, щоб змусити пасажирський літак, на якому знаходився Протасевич, сісти в аеропорту Мінська, владою Білорусі було піднято військовий винищувач Міг-29.

За словами самого Протасевича, за ним стежили до затримання. Він вважає, що у Білорусі йому загрожує смертна кара.

Після затримання блогера в Мінську соцмережі закликають до бойкоту Ryanair. Користувачі вимагають від перевізника офіційних пояснень дій екіпажу і називають компанію спільником диктатора Олександра Лукашенка.

Тим часом НАТО вимагає негайного міжнародного розслідування, а США назвала викрадення білоруського опозиціонера "терористичним актом", який потребує міжнародної реакції.

В Інтернеті з часом з'явився фрагмент розмови мінського авіадиспетчера із пілотом літака рейсу Афіни-Вільнюс авіакомпанії Ryanair, де той наказав приземлитись, пов'язавши це зі службою безпеки Білорусі.

1