У США завершилися проміжні вибори: більшість у сенаті здобули демократи

Вирішальним став результат голосування у штаті Джорджія
Важливо
У США завершилися проміжні вибори: більшість у сенаті здобули демократи
Прапор США Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa
7 Грудня 2022, 12:11
читать на русском

В ході другого туру голосувань на проміжних виборах у американському штаті Джорджія демократ Рафаель Ворнок зміг переобратися до Сенату та переміг республіканця Гершела Вокера, таким чином посиливши позиції Демократичної партії.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що перевага Ворнока була незначною. За даними компанії Edison Research, після підрахунку 99% голосів він випереджав Вокера з перевагою 50,8% до 49,2%.

Цей результат закріплює за Джорджією статус штату, який, безсумнівно, відіграватиме важливу роль на президентських виборах 2024 року, пише агентство. Демократи за останні два роки виграли троє перегонів до Сенату в колишньому оплоті республіканців, а президент-демократ Джо Байден лідирував у штаті у 2020 році.

Наголошується, що поразка Вокера також є невдачею для експрезидента Дональда Трампа, який прагне отримати номінацію від республіканців, щоб знову балотуватися в Білий дім у 2024 році. Трамп підтримав Вокера та десятки інших відомих республіканців на проміжних виборах цього року.

Зараз демократи претендують на 51 місце у 100-місному Сенаті, що дещо полегшить просування кандидатів Байдена на судові та адміністративні посади.

Багато законів все ще потребуватимуть підтримки республіканців. Але, маючи в запасі додатковий голос, демократи, можливо, тепер не завжди потребуватимуть співпраці сенаторів-центристів Джо Манчіна та Кірстен Сінеми, які часто розходилися зі своєю партією, коли демократи намагалися просунути амбітний законодавчий порядок денний Байдена протягом останніх двох років.

Однак вони зіткнуться з більш серйозною перешкодою в Палаті представників США після того, як республіканці здобули незначну перевагу 8 листопада, хоча і не досягли "червоної хвилі", яку дехто в партії прогнозував.

Нагадаємо, з політичної точки зору ці вибори вкрай болючі для Байдена. Республіканці взяли більшість місць у конгресі, відтак можуть почати блокувати або зменшувати асигнування на програми, потрібні демократам та Білому дому. У тому числі – в Україну, про що стали регулярно заявляти республіканські лідери.

Своєю чергою, республіканці розділилися на тих, хто бачить необхідність стримувати РФ, і тих, хто надає перевагу більш ізольованій зовнішній політиці.

Тим часом про незмінність у питаннях підтримки, попри підсумки виборів, говорять і в Білому домі. Законодавці мають намір ухвалити найбільший пакет допомоги для України на $50 млрд, якого вистачило б наступного року. Проголосувати за нього можуть до вступу до повноважень нового складу Конгресу у січні 2023 року.

Читайте також

1