У Верховному суді визнали законним обрання Вірастюка нардепом 

Суд вже двічі блокував результати виборів
Головне
У Верховному суді визнали законним обрання Вірастюка нардепом 
Василь Вірастюк (фото: УНІАН)

Велика палата Верховного суду України визнала законним обрання Василя Вірастюка народним депутатом від "Слуги народу". 

Про це повідомила Центральна виборча комісія 5 червня.

Велика палата Верховного суду скасувала рішення Верховного суду від 23 травня. То що виходить? Виходить, що Велика палата Верховного суду підтвердила правомірність дій і рішень ЦВК. Суд залишив в силі протокол ЦВК про результати виборів в ОВО №87 (та пункти 1-2 постанови Комісії від 19 травня 2021), – йдеться у повідомленні.

Читайте також

Контекст. 28 березня в одномандатних виборчих округах №50 (Донецька область) та №87 (Івано-Франківська область) відбулися проміжні вибори народних депутатів України.

На довиборах до Верховної Ради на 87-му окрузі в Івано-Франківській області здобув перемогу кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк. Однак офіційні результати виборів не були оприлюднені аж до 22 квітня, оскільки їх оскаржували у судах через численні порушення при підрахунку голосів.

Увечері 1 травня Велика Палата Верховного Суду визнала протиправним і скасувала протокол Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів на 87-му окрузі на Франківщині та визнання Василя Вірастюка переможцем.

А  травня ЦВК відмовила в реєстрації кандидата Вірастюка народним депутатом по 87 округу.

Тим часом 19 травня ЦВК визнала перемогу Василя Вірастюка за результатами виборів в окрузі №87 і признала його народним депутатом. А 24 суд вдруге скасував це рішення.

1