Україна може підписати "транспортний безвіз" з ЄС: Зеленський дав зелене світло

Українським компаніям не потрібно буде отримувати дозволи для автомобільних вантажоперевезень по території країн Євросоюзу
Головне
Україна може підписати "транспортний безвіз" з ЄС: Зеленський дав зелене світло
Володимир Зеленський / Фото: president.gov.ua
26 Червня 2022, 18:20
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський дав зелене світло для підписання "транспортного безвізу" з Європейським союзом. Він доручив міністру інфраструктури Олександру Кубракову підписати угоду між Україною та ЄС щодо вантажних перевезень автошляхами.

Як повідомляє "Європейська правда", відповідне розпорядження розміщено на сайті Офісу президента.

Уповноважити міністра інфраструктури України Кубракова Олександра Миколайовича на підписання угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, - йдеться в документі.

В середині червня Кабінет міністрів України погодив остаточну редакцію Спеціальної угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з делегацією Єврокомісії.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм тоді зазначив, що її підписання планується до кінця червня і якщо це станеться, проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення буде вирішено остаточно.

За його словами, українським компаніям не потрібно буде отримувати дозволи для автомобільних вантажоперевезень по території країн Євросоюзу після підписання "транспортного безвізу".

Україна може стати однією з перших країн, із якою Євросоюз укладе Спеціальну транспортну угоду, яка передбачає, зокрема, повну лібералізацію вантажного транзиту.

Нагадаємо, що "транспортний безвіз" передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів. Узгоджений документ скасовує необхідність отримання відповідних дозволів на постійній основі та дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Читайте також

1