Українцям загрожує нова кібератака від російського Пєті – РНБО

РНБО попередило про можливість хакерської атаки, схожої на ту, яка була в Україні у 2017 році
Українцям загрожує нова кібератака від російського Пєті – РНБО
Хакер (Фото: Pexels)

Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) поінформував про високий рівень кіберзагрози в Україні через масштабну кібератаку в США.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Рада національної безпеки й оборони України.

Зазначено, що від атаки постраждали майже всі державні установи США. Злам відбувся через сервер оновлень системи управління продуктами SolarWinds Orion Platform (її версії 2019.4 - 2020.2.1 HF1). Атаку пов’язують з діяльністю хакерської групи APT29 або Cozy Bear, яку почасти звинувачують у зв’язках зі службою зовнішньої розвідки РФ.

Згідно з інформацією, яку нині має НКЦК, атака дуже схожа з атакою Ransom: Win32/Petya, що мала місце в Україні у 2017 році.

Враховуючи те, що продукти SolarWinds не є розповсюдженими у використанні державними органами в Україні, ризики для ураження державних українських систем не є критичними. Однак висока активність хакерських угруповань, які пов’язують з російськими спецслужбами, загрожує тим суб’єктам господарювання, які використовують цей продукт, відтак і в Україні, яка перебуває з Російською Федерацією у стані гібридної війни, - йдеться у повідомленні.

Читайте також

Суб’єктам господарювання, які використовують цей продукт, рекомендовано перевірити свої мережі на наявність показників компрометації. Інформацію про те, як виявити загрозу у продуктах SolarWinds Orion, можна завантажити за посиланням: https://github.com/fireeye/sunburst_countermeasures.

Нагадаємо, сьогодні, 14 грудня, додаток YouTube та окремі сервіси Google, зокрема, пошта та календар, стали недоступні користувачам. Збої розпочалися близько 12-ї години дня за київським часом. Більшість скарг на неполадки у відеосервісі YouTube надійшла від жителів Німеччини. Крім того, серйозні перебої в роботі хостингу і пошукачів відзначаються у Франції, Австрії, Польщі, Болгарії, Великобританії, Чехії, Греції, а також Туреччини, Японії та в Україні. Нещодавно роботу додатків відновили.

1