В Японії знайшли ще один штам мутованого коронавірусу

Новий вид коронавірусу виявили у туристів із Бразилії
В Японії знайшли ще один штам мутованого коронавірусу
лікар, тест, лабораторія Фото: Chokniti Khongchum з Pexels

Новий штам коронавірусу виявили у чотирьох туристів, які прибули в Японію з Бразилії.

Цей варіант ковіду відрізняється від виявлених раніше штамів у Великій Британії та Південній Африці, - повідомив генеральний директор Національного інституту інфекційних захворювань Японії Такаї Вакіта.

Підстав вважати, що новий варіант коронавірусу більш заразний, ніж вже відомі його різновиди, немає, додав експерт.

Зараз всі чотири пацієнти, у яких був виявлений мутований вірус, знаходяться на карантині. Один з них - 40-річний чоловік, у якого розвинулися проблеми з диханням, доставлений у лікарню. Двоє інших пацієнтів страждають від головного болю і болю в горлі, а також підвищеної температури. Четвертий заражений - підліток - не відчуває ніяких симптомів хвороби, - повідомляє Deutsche Welle.

Читайте також

Експерти кажуть, що генетичні мутації вірусів не є чимось незвичайним. Деякі види мутацій призводять до того, що вірус стає більш заразним, інші - навпаки, послаблюють його.

Нагадаємо, у грудні 2020 року у Великій Британії було виявлено новий варіант коронавірусу, який отримав назву B.1.1.7, а в Південній Африці - подібний з ним варіант коронавірусу під назвою 501Y.V2. Перші дослідження цих мутованих вірусів говорять про те, що вони заразніші ніж відомі досі різновиди SARS-CoV-2.

Перші випадки нового штаму COVID-19, який раніше було зафіксовано у Великобританії, виявили на території США, Іспанії, Швеції та Лівану. Не менше чотирьох випадків підтвердили в Мадриді, ще трьох осіб перевіряють із підозрою. Також були випадки зараження у Фінляндії.

5 січня новий штам коронавірусу виявили у Греції, Таїланді та на Кіпрі. 11 січня новий штам виявили у росіянина, який повернувся з Великої Британії.

Про новий штам коронавірусу читайте більше у нашому матеріалі: "Новий штам коронавірусу: що відомо та яка небезпека".