Візит Зеленського до США: зустріч із Байденом та відвідини Каліфорнії

Зеленський полетів до США на першу зустріч із Байденом
Головне
Візит Зеленського до США: зустріч із Байденом та відвідини Каліфорнії
Прапори України та США Фото: president.gov.ua
31 Серпня 2021, 06:02
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський на чолі української делегації відбув до США, де 1 вересня він проведе зустріч з американським президентом Джо Байденом.

У планах Зеленського, серед іншого, зустріч з очільниками ключових для українсько-американських відносин міністерств. Також у президента заплановані дві важливі публічні презентації для представників медіа, громадськості та інформаційно-аналітичних центрів.

Крім того, заплановане відкриття Українського Дому, а також відвідання знакових для відносин України та США місць Вашингтона.

Також Зеленський у США підпише три двосторонні документи про співпрацю. Документи стосуються оборонного партнерства, проєктів у галузі досліджень та космічної сфери

Після Вашингтону український президент має намір відвідати Каліфорнію.

Українська делегація на чолі з Зеленським вилетіла до США 30 серпня, а повернеться у неділю, 5 вересня.

Нагадаємо, 21 липня Білий дім оприлюднив заяву, в якій йдеться про те, що президента України запрошують з офіційним візитом до США 30 серпня, а не в липні, як очікувалося раніше.

19 серпня стало відомо, що дату зустрічі президентів України та Сполучених Штатів перенесли на день пізніше - вона відбудеться 31 серпня.

28 серпня президент США Джо Байден підписав розпорядження про виділення Україні 60 млн доларів фінансової допомоги. Цього ж дня в адміністрації президента Байдена підтвердили візит президента України до Білого дому.

29 серпня у Білому Домі заявили, що зустріч перенесли втретє - на 1 вересня 2021 року. В офісі президента заявили, що перенесення дати зустрічі Зеленського та Байдена пов'язане із ситуацією в Афганістані.

Читайте також