Зеленський назвав "Північний потік-2" зброєю Кремля, а США здатні зупинити Росію

У Білому домі вважають трубопровід "геополітичним проєктом Кремля, який загрожує безпеці", але додаткові санкції США не ввели
Зеленський назвав "Північний потік-2" зброєю Кремля, а США здатні зупинити Росію
Володимир Зеленський Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський вважає російський газопровід "Північний потік-2" зброєю Кремля. А США - єдина держава, яка здатна зупинити Росію.

Про це в інтерв'ю Axios розповів Зеленський (досьє Володимира Зеленського).

Наразі російський газ до Європи доставляє через Україну, а "Північний потік-2" дозволить Росії обійти та ізолювати Київ. Зеленський наголосив, що США є єдиною державою, здатною зупинити Росію.

Це зброя, справжня зброя... в руках Російської Федерації. Це не дуже зрозуміло, що кулі для цієї зброї можуть бути забезпечені такою великою країною, як США, - зазначив він.

За словами Зеленського, він був здивований, що США відмовились від санкцій. Про це він дізнався зі ЗМІ, а не від представників Вашингтона. Такі рішення точно не направлені на підтримку України, оскільки США у цьому питання залишалися останнім оплотом.

Читайте також

Одна з двох ліній "Північного потоку-2" завершена, то його можуть вже наповнювати газом. Водночас Білий дім назвав трубопровід "геополітичним проєктом Кремля, який загрожує європейській енергетичній безпеці". Проте американський президент Джо Байден відмовився від санкцій США щодо компанії, яка працює над завершенням трубопроводу.

Зеленський сказав, що розчарувався через таке рішення. Він розповів, що Байден пропонував йому "прямі сигнали", що США готові перекрити трубопровід. Потім прийшла новина про те, що Байден відмовиться від санкцій.

Я кілька разів використовував слово "здивований", тому що я дійсно був здивований кілька разів. Крім рішення США, другим сюрпризом було те, що я дійсно дізнався про це через пресу, - сказав він.


Контекст. "Північний потік-2" - газопровід, що йде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід Прибалтики і Польщі. Потужність газопроводу оцінюється в 55 млрд куб. м газу в рік. Раніше компанія "Nord Stream 2 AG" повідомила, що готовність газопроводу станом на 31 березня становить 95%. Його будівництво планувалося завершити в цьому році.

США послідовно вводили санкції проти компаній - учасників проєкту, через що не менше 18 з них відмовилися брати участь в будівництві. У США розцінюють проєкт як "загрозу енергетичній безпеці" Європи.

У квітні Європейський парламент підтримав резолюцію, у якій закликав заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" і відключити Росію від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT.

Читайте також

1