Царевич Оксана 

Царевич Оксана 

Екссуддя Печерського районного суду

Царевич Оксана - українська колишня суддя, яка брала участь у розгляді справ Юлії Тимошенко, Юрія Луценко, Ігоря Діденко, ухвалювала вироки активістам Антимайдану.

Місце Народження

Оксана Царевич народилася 20 вересня 1982 року в Коростені Житомирської області.

Освіта

  • 2003 рік - звершила навчання в Івано-Франківському інституті права, економіки та будівництва.
  • 2005 рік - Оксана заочно отримала юридичну освіту в Київському Міжнародно науково-технічному університеті за спеціальністю "правознавство".
  • 2008 рік - закінчила навчання на факультеті підготовки професійних суддів Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "правознавство".

Родина

Оксана виросла в сім’ї медиків.

Кар’єра

  • З 2008 року до листопада 2010 року - Оксана Царевич почала працювати з посади консультанта у суді, працювала з кореспонденцією, обліком кількості справ та проводила аналіз юридичної практики.
  • Була помічником голови Печерського суду Інни Отрош.
  • 19 листопада 2010 року - Віктор Янукович підписав указ про призначення Царевич суддею.
  • Одразу після призначення Оксана розглядала гучні справи: колишнього заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука і виконувач обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка. Виносить вирок у три роки умовно ексзаміснику голови "Нафтогазу" Ігорю Діденко. Царевич входила в колегію суддів, які 27 грудня 2010 року обрали для ексглави МВС Юрія Луценка запобіжний захід у вигляді арешту, потім була однією з суддів, які виносили йому вирок. Що вже тоді було визнано Європейським судом з прав людини незаконним.
  • Царевич була слідчою суддею у справі про вбивство Євгенія Щербаня, зі злочином зв’язували Юлію Тимошенко. Оксана Царевич виписала штраф Тимошенко на суму у 10 разів більше, ніж прописано у законі.
  • У 2011 році Оксана Царевич увійшла до списку самих впливових жінок в Україні на 79 місце у рейтингу.
  • Оксана була однією із суддів, які виносили вироки проти учасників Євромайдану. Зокрема, брала участь у справах проти активістів Автомайдану. Судові рішення базувались на рапортах ДАІ, які, як було встановлено слідством - сфальсифіковані. Царевич винесла як мінімум чотири вироки о конфіскації водійських справ. Адвокат Роман Маселко указував, що двоє із чотирьох активістів, яких лишили прав, не були у тому місті, яке указано в рапорті. Усі постанови судді, по яких були подані апеляції, були анулюванні як незаконні.
  • З липня 2015 року Царевич знову працювала у суді.
  • Згодом, Царевич розглядала клопотання ГПУ, щодо запобіжного заходу стосовно колишнього народного депутата Олександра Єфремова з "Партії Регіонів" у справі по розпалювання міжнаціональної та міжетнічної ворожнечі. 25 лютого 2015 року ексрегіонал вийшов із суду під скромний завдаток у 61 тис. грн.
  • 29 вересня 2016 року Оксану Царевич звільнили з посади судді указом президента Петра Порошенка.
  • Того ж року Вищий адмінсуд скасував рішення Вищої кваліфікаційної комісії про відсторонення Царевич і суддя повернулася до роботи. Оксана прийняла рішення про арешт, в Печерському районному суді, щодо журналіста, правозахисника та добровольця батальйону "Айдар" Юрія Асєєва. Останнього, незабаром, Апеляційний суд відпустив на поруки.
  • 6 березня 2017 року Вищий адмінсуд відмовив Царевич у поновленні посади.

Царевич Оксана

Судове переслідування

Наприкінці 2014 року проти Оксани Царевич було відкрито справу Вищою радою юстиції за заявою прокурора Печерського районного суду. Воно стосувалося щодо свідомо неправосудних рішень і зловживанні службовим становищем проти активістів Автомайдану.

У березні 2016 року ВРУ позбавила Оксану недоторканності, дозволила арешт та відсторонили суддю від роботи на два місяці. Коли прийшов час продовжувати запобіжний захід, Вінницький міський суд відпустив Царевич під особисте зобов'язання з носінням електронного браслета. Суддя заявляла, що:

Справа проти неї є переслідуванням зі сторони нової влади

У 2016 році тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Оксани. У поданні Вищої ради юстиції на звільнення Царевич зазначалося, що дії судді при розгляді десяти справ щодо водіїв учасників акцій Автомайдану мають упереджений характер.

30 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва виправдав Царевич у справі Автомайдану.

17 березня 2021 року Верховний суд скасував указ президента Петра Порошенка за 2016 рік про звільнення колишньої судді Печерського суду Оксани Царевич через порушення присяги під час винесення рішень проти активістів Євромайдану.

Це означає її фактичне поновлення з правом на величезні компенсації за наш з вами рахунок. Також Царевич можуть повернути право здійснювати правосуддя.

Коментували рішення суду активісти.

Скандали

Екссуддя Оксана Царевич перед звільненням у 2016 році з посади позичила 400 тис. грн та купила авто вартістю 432 тис. грн.

Дані про це оприлюднені у декларації. Згідно з опублікованими даними, доходи Царевич за 2015 рік становили - приблизно 177 тис. грн.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook адвокат активістів Автомайдану Роман Маселко, позику, яку Царевич вказала у своїй декларації, вона взяла у людини, яка:

Сама (або його повний тезка) за минулий рік не заробив ні копійки і не має ні квартири, ні машини, ні депозитів і живе з мамою.

Дата публікації: 18.03.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1