Гудименко Юрій

Гудименко Юрій

Співзасновник політичної партії "Демократична Сокира"

Всі новини

Гудименко Юрій - історик, політичний активіст, націоналіст, блогер.

Юрій Гудименко (фото: фейсбук)

Місце народження

Юрій Гудименко народився 14 грудня 1987 року у Запоріжжі.

Освіта

  • Юрій Гудименко завершив Запорізьку середню освіту у школі № 30.
  • Після школи Юрій вступив до Запорізької державної інженерної академії, але його відрахували у 2005 році.
  • В тому ж році вступив на історичний факультет Запорізького національного університету, де став істориком-педагогом.

Родина

  • Юрій у стосунках із Наталією Смаглюк, яка працює маркетологом у партії "Демократична Сокира".
  • Пара виховує сина семилітнього Назара.

Юрій Гудименко (фото: фейсбук)

Кар’єра

Працювати Юрій Гудименко почав з 2005 року паралельно з навчанням в університеті - механіком у нічну зміну.

У 2008 році Гудименко розпочав свій шлях в активізмі та політиці, також проводив вуличні акції націоналістичного спрямування.

У 2010 році Юрій став членом ВО "Свобода", очільник якої Олег Тягнибок, і згодом став заступником керівника Запорізької обласної організації з молодіжних питань.

В той самий час Гудименко балотувався по списках партії ВО "Свобода" до Запорізької міськради.

2011 року вийшов із ВО "Свобода".

Коли в черговий раз Юрій Гудименко сидів у СІЗО у 2011 році - почав писати нариси й після звільнення опублікував їх у власному блозі й завдяки цьому почав працювати кореспондентом у місцевій газеті "Субота плюс", яка відома у місті Запоріжжі організацією різних суспільно-політичних акцій та активною громадською позицією.

Юрій Гудименко (фото: фейсбук)

Юрій швидко просувався у кар’єрі журналіста і вже через рік став керівником відділу новин на регіональному телеканалі "ТВ-Голд".

У 2013 році Гудименко обіймає посаду головного редактора газети "Мрія" і був директором підприємства "Мрія-Нова". Коли підприємство злилось з медіахолдингом "Глобал Медіа Холдинг" став першим заступником генерального директора холдингу.

Юрій Гудименко був учасником Євромайдану у Запоріжжі, під час розгону 26 січня 2014 року був побитий невідомими. Після Революції Гідності створив сайт "Операція Метелик", яка була однієї з перших баз даних на сепаратистів, який увійшов до відомого проєкту "Миротворець".

У 2016 році завершив свою співпрацю з холдингом та разом із партнером по бізнесу став співзасновником сайту з новинами "Форпост".

З 2016 до 2017 року Юрій Гудименко очолював агітаційний відділ Запорізької обласної організації партії "Солідарність - Блок Петра Порошенка", був помічником народного депутата Ігоря Артюшенка, колишнього лідера запорізького Євромайдану.

У 2017 році Юрій переїхав до Києва і почав активно розвивати свою блогерську діяльність: співпрацював із сайтами "ТСН", "Фокус", "Петро і Мазепа" та іншими, а також на волонтерських засадах вів щотижневу історичну передачу на військовому радіо "Армія.FM".

У 2018 році Юрій працював на "5 каналі", який належить п’ятому президенту України Петру Порошенку, де вів блогерську телепередачу "Блогпост" і шоу "Блогпост: Hate Night Show".

Навесні 2018 року Юрій Гудименко разом із декількома іншими блогерами вирішили створити політичну партію "Демократична Сокира". Юрій обрав напрямок публічних акцій партії, зокрема, був організатором мітингів за право володіти землею та маршу за право на самозахист у Києві та багатьох інших. Відомий зокрема акціями "Безсмертний орк", яка була 9 травня 2018 року у Києві та акцій під будівлею посольства РФ в честь смертей співака Кобзона та терориста Олександра Захарченка.

Юрій Гудименко (фото: фейсбук)

На сьогодні у Гудименка майже 60 тисяч підписників на сторінці фейсбук та Юрій вважається впливовим українським блогером, зокрема згідно з рейтингом телеканалу "ICTV", входить до ТОП-10 українських блогерів.

Яскраві затримання Юрія Гудименка

У жовтні 2009 року Юрій брав участь в організації та проведенні маршу УПА в Запоріжжі. До них приєднались прихильники відомої проросійської "Партії регіонів" через що було невеличке зіткнення та стрілянина. За підсумками затримано дев'ять осіб, серед яких був і Юрій.

У 2010 році Юрія Гудименка затримали за облиття фарбою пам'ятника Дзержинському. Свої дії пояснив політичним протестом. З цього приводу було відкрито карну справу, яку невдовзі було призупинено.

31 грудня 2010 року, мабуть, на честь нового року, у Запоріжжі підірвали вибухівкою пам'ятник Сталіну. Через декілька годин після салюту на новий рік Гудименка затримали у його квартирі, але звільнили після 18-годинного допиту.

10 січня 2011 року Юрія знову затримали просто на вулиці й доставили в ізолятор тимчасового тримання, а потім у СІЗО. Після того, як Гудименко був в ув'язненні два місяці, його засудили до двох років позбавлення волі умовно за офіційною причиною - облиття фарбою пам'ятника Дзержинському. На щастя, зрештою Жовтневий районний суд скасував вирок Гудименку, але вже після Революції Гідності.

Юрій Гудименко (фото: фейсбук)

Скандали

У грудні 2011 року за ініціативою Юрія Гудименка у Запоріжжі за кошти газети "Субота плюс", у якій працював журналіст, з'явився білборд із зображенням Гітлера із підписом "Чим я гірший за Сталіна? Поставте і мені пам'ятник!". На жаль, у той же день білборд знищили комунальники. Також, Юрій причетний до встановлення у Запоріжжі білбордів, які звинувачували у поганій екологічній ситуації в місті олігарха Ріната Ахметова у 2017 році.

У березні 2012 року Юрія Гудименка не пустили на пресконференцію до президента Віктора Януковича. Спочатку люди Януковича звернулися до головного редактора газети "Субота плюс" із проханням замінити Юрія через його судимість за хуліганство. Головний редактор відмовив у прохання і в той же день додому до Гудименка завітали правоохоронці з повісткою для "профілактичної бесіди". Ось так прокоментував цей випадок сам Юрій тоді:

Сьогодні о 9-й годині я приїхав до Ленінського райвідділу. Окрім мене на таку бесіду не приходив ніхто. Я витратив три години. Вони самі у відділі сміються, оскільки мають цей наказ. Вони йдуть за досьє і пропадають на півтори години. Потім сам собі зняв відбитки пальців, тому що в них не було експерта. Підписався, що зобов'язуюсь не вчиняти злочинів. І все. Однак я вже не встиг на візит Віктора Федоровича Януковича.

Прочитати інтерв'ю з Юрієм Гудименком на ПАРЛАМЕНТ.UA тут.

Дата публікації: 22.07.2021
Дата останньої зміни: 22.07.2021