Князевич Руслан

Князевич Руслан

Народний депутат IX скликання від "Європейської Солідарності"

Князевич Руслан - заслужений юрист України, український політик, народний депутат V та VI скликання від партії "Наша Україна", депутат VII скликання від ВО "Батьківщина", депутат VIII скликання від "Блоку Петра Порошенка", представник Президента України у Верховній Раді.

Місце народження

Руслан Князевич народився 28 червня 1974 року в Івано-Франківську.

Освіта

  • Руслан в період з 1991 до 1996 року навчався в Київському університеті ім. Шевченка за спеціальністю юрист-міжнародник, референт-перекладач з англійської мови.
  • У 2002 році в Одеській юридичній академії Князевич захистив кандидатську дисертація "Конституційно-правові засади виборів Президента України: проблеми теорії й практики".
  • У 2009 році Руслан Князевич отримав звання доцента в галузі загальноправових наук.

Родина

  • Батько Руслана - Петро Князевич, Народний артист України.
  • Дядько нардепа - Василь Князевич. У другому уряді Юлії Тимошенко очолював міністерство охорони здоров'я.
  • Дружина Руслана - Дарина Павленко, вони одружені з 2005 року. Дарина - сестра іншого українського проросійського політичного діяча - народного депутата з фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Павленка.
  • У подружжя є двоє дітей: син Євген та дочка Катерина.

Кар’єра

Після завершення університету Руслан Князевич з жовтеня 1996 до грудня 1997 року працював аспірантом Інституту держави й права імені Володимира Михайловича Корецького НАН України.

В той самий час Руслан був помічником-консультантом народного депутата України Михайла Рябця.

З 1997 до 2000 року Князевич обіймав посаду першого помічника Голови центральної виборчої комісії та керівника служби.

З 2002 до 2004 року Руслан Князевич очолював Секретаріат ЦВК.

У 2004 - 2006 роках був членом Центральної Виборчої Комісії.

У серпні 2005 року Руслан отримав звання заслуженого юриста України.

З 2006 до 2007 року Руслана Князевича обрали народним депутатом Верховної Ради України V скликання від блоку "Наша Україна" (№ 9 в списку) як безпартійний. Секретар Комітету з питань правової політики (з липня 2006). 8 червня 2007 достроково припинив свої повноваження під час масового складення мандатів депутатами-опозиціонерами з метою проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.

З квітня 2007 до 20 травня 2009 Руслан став членом партії Народний союз "Наша Україна" - очільник якої був третій президент України Віктор Ющенко

З 23 листопада 2007 Князевич обраний народним депутатом України VI скликання від Блоку "Наша Україна - Народна самооборона", № 9 в списку. Член Комітету з питань правової політики.

9 вересня 2011 року Руслан вступив до партії "Фронт змін" - очільник якої був Арсеній Яценюк.

На парламентських виборах VII скликання з 12 грудня 2012 Руслан Князевич обраний народним депутатом від ВО "Батьківщина" - очільник якої Юлія Тимошенко, № 37 в списку. Секретар Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

З грудня 2012 року Руслан став членом фракції ВО "Батьківщина".

З 17 червня 2014 до січня 2015 року Князевич обіймав посаду представника Президента України у Верховній Раді.

Руслан Князевич народний депутат VIII скликання від партії "Блок Петра Порошенка", №12 у списку. Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

З квітня 2015 року народний депутат введений до складу Ради з питань судової реформи.

На парламентських виборах 2019 року Князевича обрали народним депутатом IX скликання від партії "Європейська Солідарність" номером 21 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань правової політики. Член Центральної Ради партії "Європейська Солідарність".

Декларація

Руслан Князевич задекларував одну квартира в Києві, яку він придбав у 2007 році за 313 тисяч гривень площа якої п’ятдесят вісім квадратних метрів. У рідному Івано-Франківську він орендує нерухомість під депутатську приймальню.

У дружини народного обранця в селі Вишеньки є земельна ділянка в півтори тисячі квадратних метрів.

Руслан Князевич їздить на Volkswagen Multivan 2008 року випуску вартістю в триста двадцять три тисячі гривень, а його дружина на Kia Sportage 2013 року випуску. Він обійшовся Дарині Князевич у двісті п’ятдесят шість тисяч гривень.

 2018 році депутат заробив дев’ятсот тринадцять тисяч гривень. Від свого батька, Петра Михайловича, Руслан Князевич отримав, як подарунок, у грошовій та негрошовій формі на загальну суму в триста дев’ятнадцять тисяч гривень.

Народний депутат зберігає готівкою 33 тисячі доларів і 490 тисяч гривень. У Дарини Князевич є 15,5 тисяч доларів.

Дата публікації: 16.07.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021