Кожем'якін Андрій

Кожем'якін Андрій

Народний депутат IX скликання від ВО "Батьківщина"

Кожем'якін Андрій

Місце народження

Андрій Кожем'якін народився 13 листопада 1965 року в Одесі.

Сім'я

  • Батько Андрія Кожем'якіна - генерал-лейтенант Анатолій Кожемякін, працював в 5-му управлінні КДБ CCCР (по боротьбі з ідеологічними диверсіями й антирадянською діяльністю) на Західній Україні. У 1991 році, під час створення СБУ був призначений керівником главку "К" по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Загинув за нез'ясованих обставин в листопаді 2005 року - потонув в Сухому лимані в Одеській області, перебуваючи на пасажирському сидінні автомобіля BMW. Мати - інженер.
  • Сестра - Вікторія Ярцева, 1973 року народження.
  • Чоловік сестри - Владислав Ярцев, 1973 року народження, був депутатом Київради VII скликання, член фракції "Батьківщина", ексзаступник голови Солом'янської райдержадміністрації в Києві.
  • Дружина Андрія - Наталія Кожем'якіна 1967 року народження - журналіст, телеведуча, працювала співробітником пресслужби Кабміну, була президентом медіахолдинг "Інформальянс".
  • У сім'ї двоє дітей: дочка - Дарина (1986 р.н.), закінчила Інститут журналістики КНУ, в жовтні 2007 року вийшла заміж за Романа Коржа - сина депутата Верховної Ради IV, V і VI скликань від "Блоку Юлії Тимошенко" Віталія Коржа. І син Руслан (1998 р.н.) - зараз студент юридичного факультету КНУ ім. Шевченка.

Освіта

  • У 1986 році Андрій Кожем'якін закінчив Київське вище військово-морське політичне училище.
  • Кожем'якін закінчив Вищі курси військової контррозвідки в Новосибірську Російська Федерація.
  • У 1996 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство".

Кар'єра

З 1986 по 1988 рік - Андрій Кожем'якін був офіцером спецпідрозділу Чорноморського флоту Міноборони СРСР (морська розвідка, підводний диверсант).

З 1988 по 2004 рік - Кожем'якін пройшов всі службові сходинки від оперуповноваженого до начальника управління ГУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

У 2002 році достроково Іван отримав звання полковника за проведення спецоперації, про яку свого часу багато розповідали. Операція була пов'язана з ліквідацією міжнародного злочинного угруповання, що займається наркобізнесом.

З квітня по вересень 2005 року - заступник Голови СБУ, яким тоді був Олександр Турчинов з оперативних питань - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. З Турчиновим підтримував дружні стосунки.

24 серпня 2005 року Андрію Кожем'якіну було присвоєно військове звання генерал-майора.

У вересні 2005 року Турчинов і Кожем'якін звільнилися з СБУ в знак протесту проти відставки уряду Юлії Тимошенко, але Кожем'якін залишився позаштатним радником Ігоря Дріжчаного, який очолив це відомство.

З 2005 по 2006 рік - радник Голови СБУ Ігоря Дріжчаного.

Андрій Кожем'якін обирався депутатом Верховної Ради V і VI скликань від "Блоку Юлії Тимошенко". В обох скликаннях був членом Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У Верховній Раді V скликання Кожем'якін увійшов до слідчої комісії для розслідування обставин і причин загибелі Георгія Гонгадзе. Крім того, очолив спеціальну комісію з приватизації.

У червні 2008 року фракція "БЮТ" заявила про намір запропонувати кандидатуру Кожем'якіна на посаду голови Фонду держмайна, однак затвердити її в ВР не вдалося.

У січні 2008 року, після того, як Тимошенко знову була обрана прем'єр-міністром України, Кожем'якін став її радником на громадських засадах і займав цю посаду до березня 2010 року, коли уряд очолив Микола Азаров.

7 грудня 2011 року Кожем'якін був обраний головою фракції "БЮТ", змінивши на цій посаді Івана Кириленка.

З 12 грудня 2012 року по 27 листопада 2014 року - Андрій Кожем'якін обрано депутата ВР VII скликання, № 13 у партійному списку ВО "Батьківщина ". Був головою Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Депутат Верховної Ради України IX скликання з 29 серпня 2019 року. Обраний за списком партії "ВО Батьківщина" (№7). Член фракції партії "ВО Батьківщина". Голова Комітету ВР з питань молоді та спорту. Член Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО.

Декларація

Відповідно до декларації за 2019 рік в Андрія Кожем'якіна з нерухомості є лише квартира в Києві 271,7 кв.м. (Придбана у 2012 році) і гараж 13,3 кв.м. (2013 рік).

У його дружини володінь дещо більше: квартира 48 кв.м. (2010 рік) і гараж 17,1 кв.м. в Києві (2012 рік), житловий будинок 386,7 кв.м. (2009 рік) і земельну ділянку одна тисяча двісті шістдесят шість кв.м. (2009 рік) в Крюківщини Києво-Святошинського району Київської області, а також нежитлове приміщення 48 кв.м. (2010 рік) в Алупці АРК.

Андрій Кожем'якін володіє автомобілем Lexus GX460 2011 р.в., його дружина - LEXUS RX350 2009 р.в.

У 2018 році дохід Андрія Кожем'якіна склав: 384 тис. 177 грн - зарплата, 173 тис. 776 грн - пенсія, 512 тис. 880 грн - для виконання депутатських повноважень, 8 млн 39 тис. 539 грн - від продажу квартири й паркомісця. Зарплата дружини склала 277 тис. 216 грн.

Всі заощадження родина зберігала в готівки - 345 тис. гривень, 119 тис. дол. США та 4 тис. євро.

Скандали

24 березня 2006 року заступник Генпрокурора Віктор Шокін заявив про порушення двох кримінальних справ проти Кожем'якіна.

Одну кримінальну справу на Андрія Кожем'якіна було заведено у зв'язку з незаконним прослуховуванням співробітниками СБУ журналіста газети "Сьогодні" Олександра Корчинського. Він першим написав матеріал про місцеперебування генерала-втікача, начальника кримінальної розвідки МВС Олексія Пукача, підозрюваного в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Під час виходу матеріалу якраз готувалася операція СБУ щодо екстрадиції Пукача з Ізраїлю. СБУ відреагувала на публікацію Корчинського порушенням кримінальної справи, в рамках якого почала прослуховувати телефонні розмови Корчинського. Своєю чергою, Генпрокуратура порахувала відкриття справи на Корчинського протизаконним і завела свою кримінальну справу на заступника голови СБУ Андрія Кожем'якіна.

11 жовтня 2006 року Печерський райсуд Києва визнав порушення цієї кримінальної незаконним, після чого Генпрокурор Олександр Медведько навіть вибачився за "помилку". Багато ЗМІ звинуватили в "зливі" інформації Корчинському заступника. генпрокурора Віктора Шокіна. Він, безумовно, звинувачення спростував. А ось у Кожем'якіна пляма на репутації залишилося.

Іншу кримінальну справу було порушено за фактом знищення в СБУ 20 томів оперативно-розшукової справи про діяльність мафіозі Семена Могилевича, яке велося ще КДБ СРСР.

Дата публікації: 20.08.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1