Кубів Степан

Кубів Степан

Народний депутат IX скликання від "Європейської Солідарності"

Всі новини

Кубів Степан - український політик та громадський діяч, комендант Штабу національного спротиву під час Революції Гідності, Перший віцепрем'єр-міністр України та міністр економічного розвитку і торгівлі України, Голова Національного банку України, Представник Президента України у Парламенті, голова Всеукраїнського товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса, кандидат економічних наук, народний депутат VII скликання від ВО "Батьківщина", VIII скликання від "Блоку Петра Порошенка".

Кубів Степан (фото: фейсбук)

Місце народження

Степан Кубів народився 19 березня 1962 року у селі Мшанець, Зборівський район, Тернопільська область.

Освіта

  • У 1984 році Степан завершив навчання на математичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка.
  • У 2002 Кубів отримав другу вищу освіту зі спеціальності "економіка та менеджмент" у Національному університеті "Львівська політехніка".
  • У 2006 Степан Кубів отримав науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності "Економіка, організація й управління підприємствами".

Родина

  • Степан Кубрів одружений.
  • Подружжя виховує доньку.

Кар’єра

Свою кар’єру Степан розпочав у 1983 році з посади лаборанта науково-дослідного сектора, пізніше став лаборантом кафедри вищої математики.

З 1984 до 1990 року Кубів працював секретарем комітету комсомолу Львівського державного університету ім. І. Франка, пізніше став завідувачем організаційного відділу обкому комсомолу, завідувач відділу наукової та студентської молоді обкому комсомолу.

У 1990 році Степан Кубів став завідувачем сектора Львівського обласного штабу студентських загонів.

З 1991 до 1994 року Кубів призначений на посаду заступника директора, а згодом директор з науково-технічної творчості та нових форм господарювання Львівського обласного молодіжного науково-економічного об’єднання "Студентський Львів".

Кубів Степан (фото: фейсбук)

З 1994 року Степан обіймав посади від спеціаліста планово-економічного відділу до першого заступника голови правління та в. о. голови правління в АТ "Західноукраїнський Комерційний банк".

У 2000 році Степан Кубів став головою ВАТ "Кредобанк". За час правління "Кредобанку" статутний капітал банку зріс, підвищилися позиції у міжнародних рейтингах, розширилася співпраця з іноземними партнерами.

У 2006 році Степана обрали депутатом Львівської обласної ради, член фракції "Наша Україна" - очільник якої третій президент України Віктор Ющенко.

З 2008 року - Степан став доцентом кафедри маркетингу і логістики НУ "Львівська Політехніка".

У жовтні 2010 року Кубів балотувався на посаду мера міста Львова, але посів лише п'яте місце.

З 2010 до 2012 року Степана Кубіва знову обрали депутатом Львівської обласної ради, заступник голови бюджетної комісії, голова фракції "Фронт Змін" - очільник якої був Арсеній Яценюк.

На парламентських виборах 2012 року Кубіва обрали народним депутатом Верховної Ради України VII скликання, обраним номером 23 у списку ВО "Батьківщина" - очільник якої Юлія Тимошенко, як безпартійний, був головою Львівського виборчого штабу партії. Заступник Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності.

Кубів Степан (фото: фейсбук)

Під час Революції Гідності Степан Кубів брав активну участь у протестах, був комендантом зайнятого протестувальниками Будинку Профспілок на Майдані Незалежності у Києві.

З лютого до червня 2014 року Степан очолював Національний Банк України та був членом РНБО.

З 9 серпня 2014 - Кубів голова Українського добровільного культурно-просвітницького правозахисного благодійного товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса.

З 27 листопада 2014 Степана Кубіва обрали народним депутатом Верховної Ради VIII скликання від "Блоку Петра Порошенка", № 59 у списках.

З 2015 до 2016 року Степан був представником президента Петра Порошенка у Верховній Раді України.

Кубіва призначили першим віцепрем'єр-міністром та міністром економічного розвитку і торгівлі з 14 квітня 2016 до серпня 2019 року.

На парламентських виборах 2019 року Степана Кубіва обрали народним депутатом IX скликання від партії "Європейська Солідарність" номером 12 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань економічного розвитку.

Кубів Степан (фото: фейсбук)

Скандали

17 липня 2014 року стало відомо, що на Степана Кубіва порушено кримінальну справу, про це повідомили в Генпрокуратурі.

Кубів Степан (фото: фейсбук)

Йдеться про махінації глави НБУ під час проведення рефінансування банків. У Генеральній Прокуратурі України відзначили, що в рамках широкомасштабної програми по підтримці вітчизняного банківського сектора, жорстоко постраждав від фінансової кризи, Кубів запропонував освоїти перші чотири мільярди гривень своїм колегам і давнім друзям. Кубів знав про те, що МВФ вимагає від України відпустити гривню у вільне плавання, що означало б її різку девальвацію.

23 серпня 2014 року Кубіва затримали в одному з елітних санаторіїв Буковеля і доставлений до Києва для проведення слідчих дій у кримінальній справі про зловживання службовим становищем.

У Генпрокуратурі казали, що Кубіву неодноразово висилали порядку на допити, проте він жодного разу не прийшов і деякий час переховувався в Європі.

Дата публікації: 06.07.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1