Кучеренко Олексій

Кучеренко Олексій

Народний депутат IX скликання від партії "Батьківщина"

Всі новини

Кучеренко Олексій - кандидат соціологічних наук, генеральний директор спільного підприємства "Інтеркас - Київ", голова правління АТЗТ "Інтергаз", президент ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", народний депутат Верховної Ради України III скликання, V скликання від Блоку "Наша Україна", VI скликання від блоку "Наша Україна - Народна самооборона",  засновник і керівник Інституту соціально-економічних досліджень, голова спостережної ради та президент холдингової компанії "АвтоКрАЗ", перший заступник Міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, міністр з питань житлово-комунального господарства, людина олігархів Констянтина Жеваго, Ігоря Бакаєва та нардепа Олександра Волкова.

Олексій Кучеренко (фото: сайт Кучеренка)

Місце народження

Олексій Кучеренко народився 3 квітня 1961 року у Вінниці.

Освіта

  • Олексій Кучеренко завершив Київський природничо-науковий ліцей № 145, що знаходиться у Печерському районі.
  • У 1983 році Олексій завершив факультет кібернетики Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "прикладна математика".
  • З 1998 до 2001 року Кучеренко навчався в академії державного управління при президентові України, де займаються підготовкою, перепідготовкою та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Став магістром державного управління,
  • Олексій академік Української муніципальної академії.
  • У 1999 році Кучеренко став кандидат соціологічних наук, захистив дисертацію за темою "Концепції елітизму в контексті процесів демократичної трансформації".

Родина

  • Батьки Олексія - Юрій 1934 - 2005 рр., працював інженером. Мати - Валентина 1934 року народження, у минулому вчителька.
  • Кучеренко Олексій одружений з Варварою 1961 року народження, вона соціолог.
  • Подружжя виховує четверо дітей: Олексія 2005 року, двійню Дмитра та Юрія 2004 року та Тимофія 2008 року. У 2014 році Кучеренко зізнався про розлучення з матір’ю своїх дітей, але він активно бере участь у вихованні.

Олексій Кучеренко (фото: фейсбук)

Кар’єра

Олексій Кучеренко почав працювати ще під час навчання в університеті оператором ЕОМ НВО "Міськсистемотехніка", а також лаборантом відділу формування і термообробки Київської філії Всесоюзного НДІ будівельних матеріалів.

З серпня 1983 до листопада 1985 року Олексій обіймав посаду стажиста-дослідника.

Кучеренко з листопада 1985 до січня 1988 року працював молодшим науковим працівником Інституту кібернетики, де він і навчався.

З січня до червня 1988 року Олексій був інструктором відділу по роботі з науковою молоддю Київського міського комітету ЛКСМУ і в той самий час був підприємцем - директор комп'ютерного клубу "Київ".

З червня 1988 до січня 1992 року Олексій Кучеренко призначений на посаду завідувача науково-дослідного відділу Київського міського центру науково-технічної творчості молоді "Прогрес".

Олексій з січня до грудня 1992 року працював генеральним директором Українсько-німецького спільного підприємства "WDC".

З січня 1993 до січня 1995 року Кучеренко став генеральним директором спільного підприємства "Інтеркас - Київ", який займався посередництвом в торгівлі паливом, рудами, металами та хімічними речовинами, а з січня 1995 до квітня 1998 року став співголовою правління. 

Олексій Кучеренко (фото: сайт Кучеренка)

Паралельно Олексій Кучеренко працював у вересні 1995 - січні 1997 року членом правління АТЗТ "Інтергаз", пізніше, з січня до жовтня 1997 року голова ради директорів і вже у жовтні 1997 - квітні 1998 року був головою правління.

Також, у грудні 1996 до жовтня 1997 року Олексій був за сумісництвом головою наглядової ради, президент ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", тобто, партнером олігарха Констянтина Жеваго.

Політичну кар’єру Олексій Кучеренко розпочав у березні 1998 року одразу з посади народного депутата Верховної Ради України III скликання від виборчого округу № 80 Запорізької області. Член Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 1999 році Олексія призначили першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2000 році Кучеренко став засновником і керівником Інституту соціально-економічних досліджень.

Менш як рік Олексій Кучеренко був головою Запорізької обласної держадміністрації з 14 червня 2000 до 19 березня 2001 року.

У 2002 році висувався у Верховну Раду від блоку "Єдність" в Києві, але без успіху.

Олексій Кучеренко (фото: сайт Кучеренка)

З вересня 2002 до лютого 2005 року Олексій був головою спостережної ради та президентом холдингової компанії "АвтоКрАЗ".

26 лютого - 14 грудня 2005 року - голова Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства.

Зовсім недовго, з 14 грудня 2005 до лютого 2006 року Кучеренко був призначений на посаду першого заступника Міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

У лютому - квітні 2006 року Олексій Кучеренко працював головним науковим працівником у своєму Інституту соціально-економічних стратегій у Києві.

Кучеренко обрали народним депутатом України V скликання від Блоку "Наша Україна", очільник якого був третій президент України Віктор Ющенко, № 47 в списку. Голова підкомітету з питань житлово-комунального господарства Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Член фракції Блоку "Наша Україна".

Народний депутат Верховної Ради VI скликання з листопада до грудня 2007 від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", № 52 в списку.

18 грудня 2007 - 11 березня 2010 року Олексій Кучеренко призначений міністром з питань житлово-комунального господарства України в уряді Юлії Тимошенко. Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах був знятий з посади.

У 2014 році Кучеренко балотувався у Верховну Раду України як мажоритарник від "Блоку Петра Порошенка", але безрезультатно.

У 2015 році балотувався до Київської міської ради від ВО "Батьківщина" як безпартійний за 14 округом.

На президентських виборах 2019 року Олексій був довіреною особою кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії.

На парламентських виборах Кучеренко обрали народним депутатом Верховної ради України IX скликання від партії ВО "Батьківщина", №18 у списку. Перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

IX скликання

Олексій Кучеренко разом із Власенко Сергієм у Верховній Раді.

У вересні 2020 року Київська міська парторганізація ВО "Батьківщина" ухвалила рішення про висунення Кучеренка кандидатом на посаду київського міського голови, але переміг Віталій Кличко.

Декларація

У 2019 році Кучеренко Олексій вказав у декларації житловий будинок у Козині під Києвом площею 337,9 кв.м., квартиру в Києві площею 295,4 кв. м та три земельних ділянки в Козині (дві з них площею понад 1200 кв. м).

Кучеренко задекларував готівкою $500 тис. (близько 15 млн грн). Ще понад 300 тис. грн у нього на банківському рахунку.

На Олексія оформлений солідний автопарк: Toyota Land Cruiser 2013 року, який на ринку коштує приблизно 50 тисяч доларів, Toyota Prado 2007 - 16 тисяч доларів, Mercedes-Benz Viano 2006, який зараз можна придбати за 15 тисяч доларів, Nissan Leaf 2013 року - 7 тисяч доларів та скромний Daewoo Lanos 2007 коштує 2,5 тисячі доларів.

Скандали

Олексій Кучеренко (фото: сайт Кучеренка)

З 2017 р. Кучеренко вів щотижневе ток-шоу "Злий Дім" на телеканалі "ZIK", де нардеп обговорював на ньому з експертами актуальні проблеми ЖКГ. Одночасно з цим вів на каналі "NewsOne" щотижневу телепрограму ""Суб'єктивні підсумки з Олексієм Кучеренком", де аналізувалися всі найважливіші й найрезонансніші новини на проросійських телеканалах, які належать куму Путіна Віктору Медведчуку, але офіційно його соратнику Тарасу Козаку та які зараз заборонені в Україні.

Також, Олексія Кучеренка називали людиною олігархів Констянтина Жеваго, Ігоря Бакаєва та нардепа Олександром Волковим через спільну співпрацю та допомогою в просуванні по кар’єрному шляху.

Дата публікації: 20.07.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021