Власенко Сергій

Власенко Сергій

Народний депутат IX скликання від партії "Батьківщина"

Всі новини

Власенко Сергій - юрист, ексначальник інформаційно-аналітичного управління НАК "Нафтогаз України", старший партнер адвокатських компаній: "Правіс" та "Резніков, Власенко і партнери", "Магістр і партнери", особистий адвокат Юлії Тимошенко, народний депутат Верховної Ради України VI, VII, VIII та IX скликання від ВО "Батьківщина".

Сергій Власенко (фото: фейсбук)

Місце народження

Сергій Власенко народився 7 березня 1967 року у Львові.

Освіта

З 1987 до 1992 року Сергій Власенко навчався у Львівському державному університеті імені Івана Франка на юридичному факультеті за спеціальністю "правознавство".

Родина

  • Батьки Сергія - Власенко Володимир 1940 року народження й мати Любов 1939 року, зараз пенсіонери.
  • Перша дружина Сергія Власенка - Ольга Бура 1977 року народження, яка була відомою телеведучою Першого національного каналу. Ольга Бура трагічно померла у 2004 році в ДТП під Києвом.
  • У 2006 році Власенко створив другий шлюб з Наталією Окунською, яка на той час була моделлю. У подружжя народилася донька Поліна. У 2010 році шлюб розпався й розлучення було досить голосним, бо Наталія віднесла заяву до міліції через побої від чоловіка, а потім відсудила у Сергія половину спільно нажитого майна, зокрема - половину будинку та автомобіля. Судові тяганини йдуть і досі, щоб Власенко міг спілкуватися зі своєю донькою, яка проживає з матір’ю у Парижі.

Кар’єра

Сергій Власенко почав свою кар’єру у 1984 році з посади діловода юридичного відділу Львівського заводу імені Леніна до 1985 року.

Одразу після закінчення університету, у 1992 році, Сергій працював начальником юридичної служби АТ "Міжнародна Східно-Європейська Товарно-Фондова біржа".

Трошки пізніше Власенко став першим заступником директора львівського товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Континент-Україна-Львів" до 1999 року.

Сергій також був юристом львівського спільного підприємств "Бінграіс ЛТД" у 1993 році.

Сергій Власенко паралельно був призначений на посаду директора Львівського спільного підприємства "СЦБ - Україна".

Сергій Власенко (фото: фейсбук)

Власенко отримав свідоцтво на право здійснення адвокатської діяльності тільки у 1997 році та переїхав до Києва.

У 1998 році Сергія призначили спочатку на посаду заступника голови, а згодом став начальником департаменту "Центру розвитку українського законодавства".

У 2000 році Сергій Власенко перейшов до адвокатської компанії "Правіс" на посаду адвоката, а згодом призначений начальником інформаційно-аналітичного управління НАК "Нафтогаз України".

Сергій Власенко (фото: фейсбук)

З 2000 до 2006 року Власенко був старшим партнером адвокатських компаній: "Правіс" та "Резніков, Власенко і партнери".

За цей час Сергій захищав інтереси промислово-фінансового консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" олігархів Ріната Ахметова і Віктора Пінчука, захищав інтереси Віктора Ющенка у справі про масові фальсифікації під час другого туру виборів президента України 2004 року, також був адвокатом Юлії Тимошенко у 2010 - 2011 роках. Був адвокатом артиста Андрія Данилка і телекомпанії "Інтер".

Сергій Власенко (фото: фейсбук)

Сергій Власенко з Арсеном Аваковим (фото: фейсбук).

З 2006 до 2008 року Сергій Власенко був партнером юридичної фірми "Магістр і партнери".

У березні 2008 року Власенка призначили заступником голови Державної податкової адміністрації України.

На парламентських виборах 2008 року Сергій Власенко обраний народним депутатом Верховної Ради України VI скликання від "Блоку Юлії Тимошенко", №170 у списку. Член комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

Сергій Власенко (фото: фейсбук)

У 2012 році Власенка знову обрали народним депутатом Верховної Ради VII скликання від партії ВО "Батьківщина" очільник якої Юлія Тимошенко, №20 у списках. Член Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя.

6 березня 2013 року Вищий адміністративний суд України позбавив Сергія Власенка депутатського мандату у парламенті VII скликання. Суд визнав, що Власенко суміщав мандат народного депутата з адвокатською діяльністю.

28 лютого 2014 року Верховна Рада України повернула Сергію статус народного депутата визнавши своє попереднє рішення незаконним.

11 квітня 2014 року - обраний членом Вищої ради юстиції.

З листопада 2014 року Сергій Власов обраний у парламент народним депутатом VIII скликання від ВО "Батьківщина", №15 у списку. Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Заступник голови партії ВО "Батьківщина".

У 2019 році був обраний народним депутатом IX скликання від ВО "Батьківщина" номером 9 у списку як член партії. Член Комітету з питань правової політики.

Сергій Власенко (фото: УНІАН)

Скандали

У Сергія Власенка було дуже гучне розлучення зі своєю другою дружиною Наталією Окунською. Як заявляла сама Окунська на розлучення подала вона через страшні побої від свого чоловіка:

Це все відбувалося на очах у дітей. Я пролежала з синім обличчям і в гіпсі 23 дні в лікарні. Мене відвідували друзі, а коли я вийшла з лікарні, я відразу віднесла заяву.

Також, Наталія зазначила:

Він мені цинічно відповів, що поки Юля при владі, йому нічого не загрожує. Але я зняла побої, були зроблені всі експертизи. Але у 2010 році, в січні, справа була закрита. А через рік я знову звернулася до правоохоронців і знову зробила експертизу. Навіть після закінчення часу сліди рубців на слизовій залишаються. Обидві експертизи сходилися.

Окунська розповідала, що Власенко не поздоровляє з днем народження рідну доньку, але намагається відсудити у матері та через раз відправляє мізерні аліменти. Сам Сергій цю ситуацію не коментує.

7 липня 2016 року на засіданні у Верховній Раді України сталася бійка між депутатом від фракції "Народний фронт" Сергієм Пашинським і депутатом Сергієм Власенком. Причина сварки невідома.

Сергій Власенко став фігурантом антикорупційного розслідування, коли у 2016 році мати нардепа, яка офіційно пенсіонерка, подарувала йому 1,5 мільйона гривень.

У 2019 році Власенко у декларації вказав дохід у 134 мільйони гривень, офіційно працюючи тільки у Верховній Раді.

Дата публікації: 19.07.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1