Медяник В’ячеслав

Медяник В’ячеслав

Народний депутат України IX скликання, заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності

Медяник В’ячеслав – скандальний забудовник, кандидат політичних наук, член політичної ради партії "Слуга народу"

Місце народження

Народився 3 серпня 1987 року в місті Сніжне Донецької області.

Освіта

Медяник закінчив факультет правознавства Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Має ступінь кандидата політичних наук, який отримав у Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара. Захистив дисертацію на тему: "Політичне представництво у функціонуванні державного механізму в перехідних суспільствах". Доцент кафедри загальноправових дисциплін  юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Родина

Батько – Анатолій Медяник, колишній начальник спецпідрозділу по боротьбі з корупцією й організованою злочинністю СБУ в Дніпропетровській області. Помер у 2017 році.
В’ячеслав Медяник був двічі одружений. Від першого шлюбу має трьох дочок: Марію, Анну та Ольгу. Від другого — дочку Уляну й сина Лева.
Нинішня дружина — Інна Сергіївна Медяник, підприємець, почесний консул Республіки Казахстан у Дніпрі. Певний час жінка була помічницею народного депутата фракції "Слуга народу" Олександра Дубінського.

Кар’єра, громадська та політична діяльність до 2019 року

 • Ще в дитячі роки В’ячеслава його батька перевели по роботі в Дніпропетровськ (нині Дніпро), і тут майбутній нардеп провів усе своє свідоме життя.
 • Практично всі джерела вказують, що В’ячеслав Медяник почав підприємницьку діяльність ще у підлітковому віці. У 2002 році у Дніпрі він створив перше власне підприємство, в яке вклав 100 тисяч доларів. Проте ніде немає інформації, звідки ці кошти взялись у підлітка.
 • Загалом підприємець став засновником 12 компаній, серед яких такі, як ТОВ "Атлант", ТОВ "Крутогорний", ТОВ "Стоунарт", ТОВ "Альтера Груп", ТОВ "Пікассо 2012", ТОВ "Консонанс Дніпро".
 • Основний напрямок діяльності компаній — будівельний бізнес. За офіційною інформацією, незадовго до набуття депутатських повноважень Медяник продав свої частки.
 • Одночасно з розвитком бізнесу підприємець активно цікавився політикою. Він був помічником депутата Дніпропетровської міської ради 6-го скликання Євгенія Жадана, що представляв партію Сергія Тигіпка "Сильна Україна", а згодом вступив у Партію регіонів.
 • З 2012 року Медяник був помічником на громадських засадах у народного депутата від партії "Удар" Миколи Паламарчука.
 • Після перемоги Революції гідності, бізнесмен на громадських засадах працював помічником у свого земляка, нардепа Андрія Денисенка, відомого своєю правозахисною і патріотичною діяльністю, а також переглядом жорсткого порно під час засідання Ради. Коли Андрій Денисенко і Юрій Береза організували в місті Штаб національного захисту Дніпропетровської області, Медяник працював у ньому координатором юридичного напряму.
 • У 2015 році бізнесмен став одним із засновників благодійного фонду "Ми – Армія України", який особливою активністю не відзначився.
 • А згодом Медяник перекваліфікувався у соціалісти. У тому ж 2015 році він очолив дніпропетровський осередок громадської організації "Спілка молодих соціалістів", вступив в партію "Соціалісти", обласну організацію якої очолював колишній регіонал Іван Ступак. Від цієї політичної сили бізнесмен балотувався в міську раду, а після провалу на виборах втратив інтерес до ідеї соціальної справедливості.
 • Коли на початку 2019 року почав набирати обертів новий політичний проєкт на чолі з Володимиром Зеленським, Медяник відчув свій шанс і приєднався до "слуг народу". Він активно агітував за головного "кварталівця" під час президентської кампанії та став повноправним членом місцевої Зе-команди.

В’ячеслав Медяник і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/sluganarodu.medyanik.27)

Робота в парламенті

 • Влітку 2019 року, на позачергових парламентських виборах, партія "Слуга народу" висунула В’ячеслава Медяника кандидатом у народні депутати по 27 виборчому округу в місті Дніпро. В липні він отримує майже 44% голосів, перемагаючи з великим відривом і чинного депутата від "Європейської Солідарності", і представника від ОПЗЖ.
 • 29 серпня 2019 року Медяник приймає присягу народного депутата, вступає у фракцію політичної партії "Слуга народу" і стає членом Комітету з питань правоохоронної діяльності. Через кілька днів його обирають головою підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення та охоронної і детективної діяльності.

Медяник В’ячеслав на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності (фото: facebook.com/sluganarodu.medyanik.27)

 • Медяник також увійшов до міжфракційного депутатського об’єднання "Слобожанщина" і очолив міжфракційне об’єднання "Дніпро". Він активний законотворець. Лише у 2019 році депутатом було подано 19 законопроєктів та 3 поправки, а станом на серпень 2021 року нардеп долучився до написання понад 140 проєктів законів. Це найбільший показник серед усіх депутатів-мажоритарників з Дніпра. Також він подав поправки до дев’яти законопроєктів, направив 8 депутатських запитів і 15 разів виступив у Раді (здебільшого з трибуни). Зокрема, Медяник був одним з ініціаторів змін до Кримінального кодексу, які передбачали введення нової статі про відповідальність за шахрайство з ПДВ.

В’ячеслав Медяник на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/sluganarodu.medyanik.27)

 • В лютому 2021 року нардеп став членом Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.
 • В тому ж році він став заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, а також був обраний до складу політради партії "Слуга народу".

Скандали та критика

До обрання в Верховну Раду постійні гучні скандали були пов’язані з бізнесом Медяника. Майже всі його будівельні проєкти викликали протистояння з місцевими жителями та активістами. Яскравий приклад – намагання збудувати офісний центр на місці історичної пам’ятки особняк Залюбовських, який навіть встигли частково зруйнувати до початку активної протидії активістів.
Ще одне будівництво, яке здійснювала фірма Медяника ТОВ "Антар Плюс", потрапило в "чорний список" забудовників. Єдиний об'єкт фірми в Києві, в Печерському районі, був заморожений. В результаті численних скарг, Конфедерація будівельників України визнала недобудову такою, яка знаходиться у критичному стані, і внесла її до свого списку ненадійних.

Медяник В’ячеслав (фото: facebook.com/sluganarodu.medyanik.27)

16 листопада 2019 року ЗМІ оприлюднили SMS-листування Медяника, в якому той під час пленарного засідання Ради обговорював можливість "розв'язання питання з прокуратурою". Співрозмовником був бізнесмен з Дніпра Олександр Яровий.
Вибухнув гучний скандал, навіть Володимир Зеленський вимагав пояснень. Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо Вʼячеслава Медяника. Справу відкрили за статтею 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом). Проте нардеп заявив, що ніякого Ярового не знає, до цього повідомлення не має жодного відношення і справу закрили.
Але майже одразу Медяник став фігурантом ще й "плівкового скандалу" у Кривому Розі, коли нардеп Антон Поляков оприлюднив аудіозапис, на якому були присутні "слуги" Юрій Корявченков, Володимир Захарченко, В’ячеслав Медяник, Юрій Кісєль, Владлен Неклюдов, які "проводили бесіду" з керівниками поліції Кривого Рогу, зокрема, "вчили" їх "розв’язувати питання".
Після цих скандалів Медяник вирішив більше не "світитись" у ЗМІ, і така тактика виявилась вірною. Вже у 2021 році він отримав нові посади як у партії, так  і в Раді.
Дата публікації: 07.10.2021
Дата останньої зміни: 08.10.2021
1