Неклюдов Владлен

Неклюдов Владлен

Народний депутат України IX скликання, голова підкомітету з питань діяльності органів прокуратури Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності

Неклюдов Владлен – відомий як "співаючий прокурор", з червня 2020 року - голова Донецької обласної організації партії "Слуга народу"

Місце народження

Народився 13 жовтня 1973 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Освіта

1998 рік – закінчив юридичний факультет Київського національного економічного університету, здобув кваліфікацію юриста-економіста.
Другу вищу освіту здобув в Одеській юридичній академії, також на юридичному факультеті.

Родина

Дружина – Неклюдова Вікторія Володимирівна, працівниця податкової інспекції в Кривому Розі, колишня головна ревізор-інспектор відділу обслуговування платників.
Подружжя виховує двох дітей – сина Тихона і дочку Єлизавету.

Кар’єра, резонансні справи, захоплення

  • 1998 рік – після закінчення навчання в університеті прийшов на роботу в органи прокуратури. Пропрацював у цій сфері 20 років на різних посадах.
  • Перед обранням до парламенту обіймав посаду прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Дніпропетровської області.
  • У 2015 році Владлен Неклюдов брав участь в конкурсі на посаду керівника Криворізької прокуратури. Показав гарний рівень знань по законодавчій базі, проте показник загальних здібностей виявився досить низьким. Загальний результат – 14 місце з 16 претендентів.
  • Весною 2018 року був прокурором у резонансній справі. Тоді в Кривому Розі зіштовхнулись маршрутка, автобус і легковий автомобіль "Мазда". У результаті ДТП 8 осіб загинуло і ще 20 потрапили до лікарні у важкому стані. Неклюдов досить успішно розслідував цю справу, претензій від громадських активістів щодо його роботи не було.
  • Як до прокурора, то у Владлена досить незвичне хобі. Він захоплюється поезією, цитує вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Сергія Єсеніна. Омара Хаяма. Хафіза, Фірдоусі та інших видатних поетів. Але головне захоплення прокурора – пісня. Він прекрасно співає трьома мовами, навіть записав два кліпи – російською мовою "Гармония любви" і на французькій - "J'ai besoin de toi Vladlen". Свої пісні розміщує на YouTube-каналі. Деякі фахівці вказують, що пісенна творчість Неклюдова на досить професійному рівні і варта уваги.

Головне захоплення Владлена Неклюдова - пісня (фото: facebook.com/vladlen.nekludov)

Парламентська діяльність

  • Журналісти відмічають, що задовго до 2019 року Владлен товаришував з "кварталівцями" Євгеном Кошевим і Юрієм Корявченковим. Зрозуміло, що на початку виборчої кампанії він приєднався до команди Володимира Зеленського та агітував за головного "кварталівця" в рідному місті. Після перемоги Зеленського на президентських виборах, його земляка Владлена Неклюдова включили до виборчого списку партії "Слуга народу" під номером 36 на позачергових парламентських виборах.

Владлен Неклюдов і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/vladlen.nekludov)

  • 29 серпня 2019 року прокурор приймає присягу народного депутата і перекваліфіковується у парламентарі. У Раді він входить до фракції політичної партії "Слуга народу" і обирається головою підкомітету з питань діяльності органів прокуратури Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.
  • Неклюдов входить до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації. Він також член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.

Владлен Неклюдов на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/vladlen.nekludov)

  • Неклюдов автор та співавтор близько 80 законодавчих ініціатив, в тому числі понад 60 поправок. Зокрема, він став ініціатором законопроєкту про скасування штрафних балів за порушення Правил дорожнього руху, які існували з 2015 року.
  • В червні 2020 року нардепа обрали головою Донецької обласної організації партії "Слуга народу". А 7 липня того ж року, Неклюдов під час відкриття регіональної приймальні Донецької обласної організації партії "Слуга народу” продемонстрував булаву, з якою президент Володимир Зеленський знімався у фільмі "Слуга народу”. Він заявив, що цей реквізит - символ успіху партії, і запропонував передавати булаву від однієї обласної організації "Слуги народу” до іншої.

Критика та скандали

В липні 2019 року на зустріч з новообраним президентом Володимиром Зеленським деякі мешканці Кривого Рогу прийшли з плакатами "Неклюдов – садист!". Вони звинувачували кандидата у депутати в халатному ставленні до своїх обов’язків та у фальсифікації справ. Протестувальники заявили, що Неклюдов був прокурором у справі, по якій згодом Європейський суд з прав людини визнав порушення Україною права жителя Кривого Рогу свободу та особисту недоторканність.
Недоброзичливці прокурора згадали про відеозапис, де Владлен співає для тогочасного Генпрокурора Віктора Пшонки. Правда, скандал роздути не вдалось, бо очевидно у прокурорського "Цезаря" були інші захоплення і ніяких благ від того виступу Неклюдов не отримав.
Неклюдов був учасником скандальної зустрічі депутатів від партії "Слуга народу” в ресторані "Околиця” Кривого Рогу 25 вересня 2019 року. Крім Неклюдова, в зустрічі брали участь Юрій Корявченков, Володимир Захарченко, Юрій Кісєль, Олена Криворучкіна, В’ячеслав Медяник і високопосадовці з обласної поліції. Вони обговорювали призначення начальника поліції Кривого Рогу, перерозподіл бізнес-інтересів, обіцяли політичний "дах". Аудіозапис розмови оприлюднив нардеп Антон Поляков, але деякі журналісти стверджують, що цю розмову записав саме Владлен Неклюдов.
В червні 2020 року парламентар став фігурантом нового скандалу, коли, ніби то за дорученням Андрія Єрмака, він разом з колегою Миколою Тищенком збирав підписи за відставку голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака. Вони говорили нардепам, що Зеленський хоче призначити Бабака міністром, і для цього потрібно проголосувати за його відставку. Згодом депутати, які поставили свої підписи, їх відкликали, а Неклюдова звинуватили у шахрайстві.
Дата публікації: 06.10.2021
Дата останньої зміни: 06.10.2021
1