Потураєв Микита

Потураєв Микита

Народний депутат IX скликання, голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики

Потураєв Микита – політтехнолог і медіаексперт, радник Володимира Зеленського з політичних питань

Місце народження

Народився 4 вересня 1970 року в місті Дніпропетровськ (нині – Дніпро).

Освіта

1992 рік – закінчив філологічний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара за спеціальністю – "Англійська мова та література".

Має науковий ступінь кандидата політичних наук.

Родина

Дружина – Глущенко Алла Леонідівна. Приватний підприємець, була засновницею двох підприємств "Авентин" і "Смарт пошта". Алла і Микита одружились в 1994 році.

У подружжя один син – Валентин, 1995 року народження. Власник ПП "Смарт технолоджис".

Кар’єра і громадська діяльність

 • 1990 - 1992 роки – Микита розпочав свій трудовий шлях в молодіжній редакції Дніпропетровської облдержтелерадіокомпанії.
 • 1992 - 1993 роки – працював редактор ТО "Відеофільм", Дніпро.
 • 1993 - 1994 роки – отримав пропозицію попрацювати на Дніпропетровській міській студії телебачення. Був редактором редакції інформації, заввідділу економічних програм.
 • 1994 - 1995 роки – обіймав посаду заступника голови департаменту по зв'язках із засобами масової інформації у місцевому бізнес-центрі "Комінфо".
 • 1995 -1996 роки - працював головним редактором редакції інформації та редакції програм на замовлення українського телебачення у ТК "Приват ТВ Дніпро".
 • 1996 рік – автор і телеведучий програм на ТК "Дніпровський град", 11-й канал.
 • 1996 - 1997 роки - займався викладацькою діяльністю. Працював на кафедрі журналістики. Викладав на факультеті систем, ЗМІ та комунікації у Дніпропетровському держуніверситеті.
 • 1997 - 1998 роки – був главою департаменту зі зв'язків із громадськістю у ФПК "Єдині енергосистеми України".
 • Із 1998 року очолював політичні й виборчі проекти у Центрі сприяння розвитку місцевого самоврядування і громадських зв’язків "Третій сектор".
 • 1998 - 1999 роки - керував проєктом у "Інституті інформації". Був продюсером у цьому рекламно-інформаційному агентстві.
 • 1999 - 2000 роки - автор і телеведучий, випусковий редактор "Вуличного телебачення" - проєкту для президентської кампанії Леоніда Кучми.
 • 2000 - 2002 роки – Потураєв призначений першим заступником голови Нацради України із питань телебачення й радіомовлення.
 • 2005 - 2008 роки – працював радником управління комунікацій і зв'язків із громадськістю у одному із найбільших на Україні приватних благодійних фондів "Фонд Віктора Пінчука". Опікувався виданням "Факти".
 • 2009 - 2010 роки – займався піаром політсили Арсенія Яценюка "Фронт змін".

Микита Потураєв з дружиною Аллою Глущенко (фото: facebook.com/nikita.poturaev)

 • 2010 - 2011 роки – почав працювати з політиками Партії регіонів. Влаштувався радником голови Ради міністрів Кримської автономії Василя Джарти.
 • 2011 - 2013 роки – перейшов працювати радником голови Дніпропетровської облради Євгена Удода.
 • 2013 – 2014 роки - менш як рік був радником управління комунікацій і зв'язків із громадськістю у Мінінфраструктури України.
 • 2014 рік – Потураєв перейшов на роботу до Сергія Тігіпка, на позачергових парламентських виборах займався питаннями стратегічного проєктування кампанії політичної партії "Сильна Україна".
 • 2015 - 2016 роки – був провідним політичним технологом "УКРОПу" - проеєкту олігарха Ігоря Коломойського.
 • 2017 - 2019 роки - два роки очолював ТОВ "Фокус Медіа", виступав як експерт з політичних питань.
 • Співзасновник і керівник громадської організації “Квантум фьючер лаб”.

Робота в команді Зеленського

 • На початку 2019 року приєднався до команди кандидата в Президенти України Володимира Зеленського. Був його радником з політичних питань.
 • Включений до списку політичної партії "Слуга народу" під №97 на позачергових виборах до Ради і в липні 2019 року був обраний народним депутатом.
 • 29 серпня 2019 року Микита Потураєв прийняв присягу депутата Верховної Ради України і був обраний заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Через кілька днів він очолив підкомітет з питань інформаційної політики у цьому ж комітеті.

Микита Потураєв виступає у Верховній Раді (стоп-кадр відео)

 • У жовтні 2019 року він став членом Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України і одночасно увійшов до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації.
 • Березень 2020 року – Потураєв виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО попри позицію фракції “Слуга народу”.
 • 17 червня 2020 року – нардеп був обраний головою Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
 • Вересень 2020 року – був оштрафований судом за несвоєчасне декларування автомобіля.
 • Перед своїм комітетом у парламенті Потураєв визначив наступні завдання: зупинити хаотичну забудову історичних міст, відновити архітектурні пам’ятки, полегшити доступ до публічної інформації, захистити борщ як національний український бренд, зробити "Суспільне" цікавим для глядача, покласти край сексистській рекламі та знімати в Україні кіно світового рівня.

Микита Потураєв виступає на засіданні Постійного комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ (фото: facebook.com/nikita.poturaev)

Скандали та критика

Микита Потураєв полюбляє робити неоднозначні і провокативні заяви, тому скандали навколо нього стали звичною справою.

Так в 2014 році, після початку російсько-української війни політолог почав рахувати дні до смерті президента РФ Володимира Путіна, пропонував провести в Києві парад із військовополоненими з "ЛДНР", рубати голови бойовикам, а також висловлював бажання розстріляти гостей студії Савіка Шустера.

Російську Федерацію у своїх блогах він називав фашистською Росією, закликав перейменувати її в Московію. Вже бувши депутатом, політик заявив: "Атомної бомби, щоб жбурнути на Москву, у нас поки немає. А це найбільш ефективний спосіб, щоб вирішити цю проблему раз і назавжди".

Багато хто вважає приниженням новообраних депутатів виступ Потураєва перед ними на тренінгу партії влітку 2019 року у Трускавці. "Всі ви – політично ніхто. Я хочу, щоб це кожен почув. Ви суб’єкти в житті, але політичними суб’єктами ви не є. Що таке партія? Це з англійської означає “частина”. Частина суспільства. Ви ще не партія, але вам доведеться нею стати. Вам потрібно стати політичними суб’єктами. Це ваше завдання на цей тиждень”, – сказав тоді політолог.

Потураєв Микита (фото: facebook.com/nikita.poturaev)

Восени 2019 року Потураєв назвав злодіями і спадкоємцями Берії тих, хто виступає проти відкриття ринку землі в Україні. Виступ нардепа в Раді був схожий на істерику і викликав глузування в соцмережах.

У червні 2021 під час розгляду правок до законопроєкту щодо незалежності Нацради з питань телебачення і радіомовлення, виступ Потураєва став причиною конфлікту між представниками фракції "Слуга Народу" та ОПЗЖ, за що потім він вибачився. Причиною стало висловлювання нардепа про фракцію ОПЗЖ: "От нас питали: "Коли закінчиться епоха бідності?". Тоді – коли закінчиться епоха брехні. А закінчиться вона тоді, коли повсталий народ витягне оцю фракцію, сукупні статки якої порівнянні з річним бюджетом України, і розстріляє".

А 1 липня 2021 року під час брифінгу у Верховній Раді до нардепа Микити Потураєва підійшла жінка і вдарила його в обличчя. Крім того, нападниця намагалася вдарити нардепа ще й сумочкою. Жінку вивели з кулуарів парламенту правоохоронці. Нападницею була скандальна "активістка" Ірма Крат. Пізніше вона заявила, що напад стався через запуск ринку землі, який без обіцяного референдуму ініціювала партія "Слуга народу".

Дата публікації: 23.09.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1