Ексклюзив
Кіра Рудик займається свідомим знищенням “Голосу”, - Юлія Клименко
Ексклюзив

Кіра Рудик займається свідомим знищенням “Голосу”, - Юлія Клименко

17 Вересня 2021, 10:42
(Фото: Юлія Клименко)
Нардепка розповіла про причини конфлікту, через який “Голос” розколовся

Про роль Святослава Вакарчука в "Голосі", чому він насправді пішов, чи залишиться Зеленський президентом та як працює "Голос" після розколу розповіла Парламент.UA народна депутатка об’єднання "Справедливість", фракції "Голос" Юлія Клименко.

Про "Голос" та Вакарчука

Юлія Клименко, котра 2015 року зареєструвала партію "Платформа ініціатив", яку у 2019 перейменували на "Голос", розповіла, як створювали політсилу. Зокрема, відзначила, що долучилася до "Голосу", тому що хотіла допомогти Святославу Вакарчуку.

Моя мета була - допомогти Святославу Вакарчуку завести в Парламент людей, які якісно відрізняються від тих динозаврів, які у нас досі засідають у Раді. Він попросив допомогти в тій організаційній частині, яка пов’язана з підбором людей, спілкуванням. Я була керівником штабу.

Святослав займався політичною частиною, але не опікувався менеджментом і адмініструванням, бо це не є його сильними сторонами. Його цікавила ширша політика і те, чим він, власне, і займався: вів перемови з партнерами, потенційними донорами, тобто все те, чого вимагає побудова політсили.

Політикиня припускає, що Святослав Вакарчук залишив "Голос", бо не зміг поєднувати творчість та політику як планував спочатку.

Моя версія - поєднувати творчість і політику неможливо. Святослав думав, що зможе це робити, але шість місяців парламентської роботи показали йому іншу реальність. Правду кажучи, він творча людина. А політика вимагає лише 24/7, знаю це з власного досвіду. У тебе не вистачає часу більше ні на що. Я от ледве встигаю займатися своєю сім’єю і дітьми.

Ще однією причиною виходу Славка з політики могло стати те, що публічні люди, яких люблять, дуже складно переживають, коли їх починають ненавидіти, як тільки вони потрапляють у політику.

Ти можеш бути найкращим, робити людям добро, але з моменту, коли ти стаєш політиком, з тобою перестають вітатися навіть сусіди. І це нелегко пережити.Не кожен може змиритися з думкою, що стає вигнанцем для людей.

І для Святослава це також стало певним відкриттям. Адже одна справа, коли він вперше прийшов у Парламент просто як депутат у складі політсили, інша - бути лідером, вести за собою людей і відповідати за їхні вчинки. Наприклад, Тищенко побився, а від цього постраждав рейтинг Зеленського.

Юлія Клименко

(Фото: Юлія Клименко)

Про Зеленського

На відміну від Вакарчука, президент Володимир Зеленський зміг впоратися зі страхами у політиці, притаманними творчим людям, і перетворився на політика, вважає Юлія Клименко.

Я думаю, він не просто залишиться президентом, а й піде на другий термін, а як буде нагода, то і на третій. Зеленський відчув смак влади, як акула смак крові. Він від цього вже не відмовиться. Йому вдалося з шоумена перетворитися на політика. Думаю, це через те, що він прагматичніший, ніж Вакарчук. Святослав - більше творча людина.

Єдине чого не вистачає Зеленському - фільтрувати своє оточення. Бо він збирає навколо себе людей, які його ж і знищують. Якщо йому вдасться сприймати тих, хто може сказати для нього "ні", хто даватиме і йому, і країні якусь додану вартість, я впевнена, він буде президентом ще й наступного терміну. Бо не сам Зеленський тягне себе на дно, а люди, яких він до себе наблизив.

Хоча, насправді, кадровий голод є в усіх політсилах. Адже люди, особливо молодь, не хочуть іти в політику. Вони готові займатися соціальними проєктами, будувати молодіжні центри. Коли ти їм кажеш: "Давай із нами в політику, ти зможеш там зробити більше, то вони відповідають - нізащо". Бо треба бути готовим до того, що ти палиш все навколо себе.

Про "Справедливість" та Кіру Рудик

Депутатське об’єднання "Справедливість" із 11 нардепів, які вийшли з партії "Голос", зараз працює повністю автономно від фракції "Голос", пояснила Юлія Клименко.

У нас немає комунікації у фракції взагалі. Її голова Ярослав Железняк не збирає засідань, чим системно порушує закон. Ми обговорюємо законопроєкти та наші ініціативи у складі 11 депутатів об’єднання "Справедливість" і збираємося разом щопонеділка. Словом, робимо все те, що має робити фракція, але працюємо автономно.

Юридично варіантів відокремитися від фракції "Голосу" у нас немає, але ми працюємо над тим, аби змінити її голову. Керівництво фракції веде свою політичну гру. Йому байдуже, як розвиватиметься "Голос" і як виконуватимуться обіцянки перед нашими виборцями, завдяки яким ми тут. Це тягне всіх на дно, і нести відповідальність за цих людей ми не будемо.

Ми намагалися знайти якісь спільні моменти, розуміючи, що фракція маленька, ділити нема чого, але Кіра і Железняк вирішили, що це їхня партія і вони робитимуть все, що захочуть. Жодними демократичними способами змінити це не вдалося. Ми просили змінити положення про фракцію, статут партії, про що ми домовлялися рік тому, коли Кіру катапультували на цю посаду. На жаль, жодна обіцянка не була виконана, і все вилилося у такий публічний конфлікт.

Не знаю, чи це робилося з метою розвалу політсили. Я людина достатньо цинічна і дивлюся на цю конспірологічну теорію достатньо тверезо, що це може бути абсолютно свідоме знищення партії "Голос", яким займається Кіра Рудик. Але це моя персональна позиція, і я не претендую на істину.

Юлія Клименко

(Фото: Юлія Клименко)

Про Сергія Притулу та його політсилу

Долучатися до майбутньої політичної сили Сергія Притули Юлія Клименко не планує, має побоювання.

Маю певні перестороги щодо співпраці з людьми з шоу-бізнесу. Адже повністю пройшла всю кампанію зі Святославом Вакарчуком і бачу їхні слабкі сторони: відсутність політичного досвіду, сприймати критику та жити у війні.

Це вже справа Сергія, чи піде він у політику. Наше об’єднання "Справедливість" немає активного зв’язку з ним, і ми не звіряємо політичні годинники.

Чому обрала політику замість бізнесу

За словами Юлії Клименко, більшу частину свого життя вона пропрацювала в приватному секторі. А в політику вперше прийшла у 2015 році на посаду заступниці міністра економічної торгівлі та розвитку на запрошення колишнього міністра Айвараса Абромавичуса.

Це була абсолютно випадкова історія. Я працювала з Айварасом Абромавичусом у бізнесі. Він вирішив стати міністром економіки. Фактично мене підкупили фразою: "Країна тебе потребує!" Мовляв, ти візьми шість місяців відпустки на роботі, приходь у міністерство, ми тут всі реформи швиденько запустимо, і я тебе відпущу. Це вже зараз ми розсудливіші. Тоді люди, які не працювали в державному секторі, наївно думали, що за цей час можна щось вирішити. Коли ми прийшли в міністерство, приблизно за два місяці я зрозуміла, що за пів року ми цього не зробимо. Тобі здається, що ти прийдеш, шашкою махнеш і все тут зробиш, а насправді все значно глибше і складніше, ніж здається на перший погляд.

У міністерстві я працювала два роки, наступні два мала перерву: викладала у Київській школі економіки. Я пішла в університет, бо, з одного боку, вважала, що гарна освіта вестиме країну вперед, а з іншого, я там заробляла гроші, тому що моя зарплата в міністерстві була 6,5 тисяч гривень і робочий день тривав 20 годин.

Я не планувала повертатися в політику, і зробила це винятково тому, що повірила у нову ліберальну, незаангажовану силу, яку збирався вести Святослав Вакарчук.

Юлія Клименко

(Фото: Юлія Клименко)

Про дітей

Юлія Клименко - мама шістьох дітей. Найменшому сину - п’ять. Більшість із них уже дорослі і самостійно заробляють на життя. Як їй вдається поєднувати політику і материнство, поділилася з нами.

Мій графік - встигнути все. Я приходжу додому, готую вечерю, встаю о шостій ранку, варю кашу, гуляю з собакою, заводжу в школу менших і їду на роботу у Верховну Раду. Я нічим не відрізняюся від усіх інших мам. Стараємося разом проводити канікули. Інколи беру дітей із собою на мітинги та відрядження в регіональні осередки, щоб більше проводити з ними часу. Тепер вони в мене знають усі партії і хто кого фінансує. (сміється).

1