Данілов порівняв дії Лукашенка із державним тероризмом

У РНБО вважають, що примусова посадка літака могла призвести до авіакатастрофи
Головне
Данілов порівняв дії Лукашенка із державним тероризмом
Олексій Данілов (фото: УНІАН)

Рішення влади Білорусі примусово посадити рейс літака Ryanair у Мінську могло призвести до катастрофи.

Про це секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, рішення щодо літака "було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко".

Україна з тривогою спостерігає за розвитком ситуації в сусідній країні і солідаризується з білоруським народом у його намаганні добитися справедливих виборів і справжньої державної незалежності. Законність, яка постійно зневажається - це вирок різноманітним "вождям" авторитарного типу, навіть якщо цей вирок і відтермінований у часі, - написав секретар РНБО (досьє Данілова).

Він назвав рішення білоруського президента "авантюристичним" і "проявом державного тероризму".

Підняття у повітря для супроводження посадки рейсу Ryanair у Мінську бойового літака МіГ-29 білоруських збройних сил - рішення, яке могло призвести до авіаційної катастрофи, - вважає він.

Також Данілов прокоментував затримання білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича в Мінську. На його думку,  це відвертий виклик усьому демократичному світові, нахабне нехтування міжнародними нормами і правилами.

Білоруська влада у своїх намаганнях придушити свободу слова перетнула чергову "червону лінію", і такі дії не можуть залишитися без відповіді, - сказав він.

Читайте також


Контекст. 23 травня літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс, здійснив незаплановану посадку в аеропорту "Мінськ". На борту літака перебував засновник найбільшого опозиційного білоруського телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич разом зі своєю дівчиною.

За даними окремих ЗМІ, для того, щоб змусити пасажирський літак сісти в аеропорту Мінська, владою Білорусі було піднято військовий винищувач Міг-29.

За словами самого Протасевича, за ним стежили до затримання. Він вважає, що у Білорусі йому загрожує смертна кара.

24 травня президент Володимир Зеленський (досьє Зеленського) доручив уряду підготувати рішення щодо припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.

Також до "повітряного бойкоту" раніше доєдналися Латвія, Фінляндія, Сінгапур, Франція, Нідерланди, Польща та Угорщина.

Читайте наш матеріалЗатримання Протасевича: навіщо це Лукашенкові і як реагує Україна і світ

1