Європарламент погодив рішення про оновлення КСУ - Арахамія

Він додав, що на зустрічі з послами G7 було узгоджено, що новий склад буде формуватися за участі громадськості та міжнародних партнерів
Головне
Європарламент погодив рішення про оновлення КСУ - Арахамія
Давид Арахамія (фото: УНІАН)

Лідер фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія стверджує, що рішення про оновлення Конституційного Суду України підтримав Європейський парламент.

Про це він написав у своїй колонці на “Українській правді”.

Рішення про оновлення КС вже підтримав Європарламент. А на зустрічі з послами G7 було узгоджено, що новий склад буде формуватися максимально прозоро, а також за участі громадськості та міжнародних партнерів. Жодної альтернативи запропонованому оновленню Конституційного суду немає, - наголосив Арахамія.

Читайте також

Раніше представник президента у Конституційному суді України Федір Веніславський заявив, що законопроєкт Володимира Зеленського “Про відновлення довіри до конституційного судочинства” повністю відповідає цінностям, закріпленими в Конституції.

Президент Володимир Зеленський (досьє) вніс на розгляд Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується позбавити суддів Конституційного суду їхніх повноважень та відновити скасований ними закон про декларування.

Своєю чергою, голова Конституційного суду Олександр Тупицький вважає, що у законопроєкті "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", який президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради є ознаки конституційного перевороту в Україні.

Нагадаємо, що 27 жовтня стало відомо, що Велика палата Конституційного суду України визнала незаконною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за неправдиве декларування.

У НАЗК вважають, що судді Конституційного суду України ухвалили рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування у власних інтересах.

Детальніше про ситуацію з рішенням КСУ читайте в матеріалі: КСУ проти всіх: що тепер буде з е-декларуванням.

1