Кадровими змінами уряд хоче переконати громадян, що все під контролем - експерт

Політолог вважає, що зміна окремих міністрів не допоможе покращити ситуацію в країні
Ексклюзив
Кадровими змінами уряд хоче переконати громадян, що все під контролем - експерт
Кабмін (фото: Парламент UA)
2 Листопада 2021, 13:46
читать на русском

Масові кадрові зміни в уряді відбуваються для того, аби переконати виборців, що влада тримає все під контролем.

Таку думку в ексклюзивному коментарі Парламент.UA висловив політолог Микола Спірідонов.

Звільнення старих та призначення нових міністрів - це перевірений спосіб переконати виборця у тому, що все під контролем і влада піклується про добробут людей, а тих, хто з цим завданням не впорався - звільняють. Щоправда, цього разу під опалу попав здебільшого силовий блок Кабміну, попри те, що суттєвих провалів в оборонній сфері Україна останнім часом не зазнавала, - сказав експерт.

На його думку, для того, щоб "випустити пар", потрібно змінювати не окремих міністрів, а як мінімум прем'єра.

Функція "випуску пару" не спрацює з тими кадровими ротаціями, про які ми зараз говоримо. Наприклад, віцепрем'єр Олег Уруський. Якщо провести опитування, хто він такий, то відповість правильно максимум 15-20% українців. Це спроба показати, що дірки латаються, але дуже слабка спроба, - сказав Спірідонов.

Нагадаємо, цього тижня, як тільки Верховна Рада повернулася до пленарних засідань, міністри почали масово писати заяви про звільнення. 1 листопада від посад відмовилися віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський та віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. 2 листопада до них приєднався перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко.

Очікується, що у відставку відправлять міністра оборони Андрія Тарана, аби його місце посів Олексій Резніков. На місце очільника МінТОТ призначать депутатку Ірину Верещук.

Читайте також

1