НАБУ поновило розслідування справи ексзаступника голови Держмитслужби Черкасського, співмешканка якого намагалась вивезти за кордон понад 160 тисяч євро

У західних посольствах і відомствах незадоволені тим, як різні правоохоронні відомства та Генпрокуратура розслідують цю справу
Головне
НАБУ поновило розслідування справи ексзаступника голови Держмитслужби Черкасського, співмешканка якого намагалась вивезти за кордон понад 160 тисяч євро
20 Лютого 2024, 13:40
читать на русском

У західних посольствах і відомствах незадоволені тим, як різні правоохоронні відомства та Генпрокуратура розслідують факти ймовірної легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, колишнім заступником голови Державної митної служби України Русланом Черкаським та його співмешканкою Марією Трифоновою, яка у 2022 році була спіймана на місці злочину.

Про це пише lenta.ua.

У Національному антикорупційному бюро (НАБУ) нагадали, що у даній справі Черкаського-Трифонової тривають слідчі дії з кримінального провадження №52022000000000085, майно фігурантів все ще під арештом, а сама справа незабаром буде доведена до суду. Також виявлено нові факти у цій справі.

Як писали ЗМІ з посиланням на слідство, 2022 року співмешканка Черкаського Марія Трифонова вивезла з України до Польщі кошти у загальному розмірі 1645551 євро. Проте сукупний розмір коштів Черкаського та Трифонової станом на 30.06.2022 не могли перевищувати 16 012 844 грн, 75 тисяч євро, 255 тисяч доларів, що значно менш як 1 645 551 євро, які Трифонова перемістила у період з 14.03.2022 по 22.06.2022 через державний кордон.

До того ж співмешканка Черкаського під час виїзду з України не декларувала переміщення коштів через митний кордон України, приховуючи факт володіння цими засобами та відомості про їх походження.

Надалі, Трифонова почала перераховувати зазначені кошти на рахунки литовської компанії UAB «Medium group» як акціонерні внески, всього перерахувавши цій компанії кошти в сумі приблизно 1,13 млн євро. Пізніше вона стала власницею 33,7% акцій вказаної литовської компанії, яка володіє 100% акцій литовських компаній UAB Medihub, UAB Medihub services та UAB Innovatum. З огляду на це існує ймовірність того, що придбання вищезгаданих акцій було здійснено з метою легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, у тому числі вивезених Трифоновою у першій половині 2022 року в сумі 1 645 551 євро.

Сама співмешканка Черкаського стверджувала, що з 2016 року отримала такі позики: 1 млн. доларів з датою повернення у 2025 році; ще 550 тис. дол. з такою самою датою повернення та ще 600 тис. євро з датою повернення у 2023 році. За її словами, ці кошти позичаються для розвитку бізнесу та використані для такого розвитку, зокрема шляхом інвестування у бізнес за кордоном. Вона відкрила три клініки естетичної медицини в Україні, а також відкрито чотири клініки у Литві та одну у Латвії. Кошти також відмивалися через співпрацю клініки з брендами косметики Youtsuba (ФОП Голотюк Юлія Михайлівна), Esse (ФОП Ткаченко Юлія Олександрівна), Obagi (ТОВ «ЕЙДЖЕНД МЕДИКАЛ»).

Нагадаємо, Кабмін звільнив Руслана Черкасського з посади 24 березня 2023 року, після того, як він переховувався на лікарняному два місяці. Президент України Володимир Зеленський, нардепи та журналісти говорили про Руслана Черкасського як про "один із символів корупції на митниці". За кілька місяців він безрезультатно спробував поновитися на посаді.

Журналісти кількох видань останніми роками проводили розслідування шикарного життя ексчиновника, який пропрацював на держслужбі близько 20 років, і його співмешканки Марії Трифонової, а також їхнього розкішного життя: нерухомості, дорогих машин і т.д. Журналісти знайшли нерухомість Черкаського в ОАЕ, а також брата-чиновника у так званій ДНР.

Читайте також

1