Податок на боягузтво не працює: спікер Стефанчук розкритикував ідею економічного бронювання

За словами Стефанчука, він не знає прикладів в історії, коли б це спрацювало
Податок на боягузтво не працює: спікер Стефанчук розкритикував ідею економічного бронювання
Руслан Стефанчук
13 Березня 2024, 10:39
читать на русском

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що не знає країн, де б "спрацювало" економічне бронювання від військової служби, проте, за його словами, на одного воїна, який захищає Україну, повинно бути вісім осіб, котрі забезпечать його економічне утримання.

Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю в ефірі телемарафону.

"Свого часу, в 12-му чи 13-му столітті в Англії існував такий податок на боягузтво, коли платили гроші, щоб не йти в рицарі. І цей податок продовжувався в багатьох країнах. Я не знаю історично країну, де це спрацювало. Це моє бачення", - сказав Стефанчук.

Разом з тим, він погодився з оцінкою прем'єра Дениса Шмигаля, що на одного військового, який захищає Україну, повинно бути вісім осіб, котрі економічно забезпечать його утримання.

Нагадаємо, у Верховній Раді може з’явитись законопроєкт про економічне бронювання від мобілізації. Його планують зареєструвати уже в кінці березня.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть змінитися правила бронювання військовозобовʼязаних, зокрема критерієм для цього може стати сплата податків з офіційної зарплати чи доходів.

Начебто бронювання від мобілізації зможуть отримати фізичні особи, які сплачують в місяць ПДФО на рівні 6 тисяч гривень, тобто ті, хто має близько 33 400 тисяч гривень окладу. Також звучала пропозиція – поріг офіційної зарплати (оклад) від 35 000 грн, що майже відповідає першому варіанту. Третій параметр: на бронювання може розраховувати співробітник, за якого роботодавець платить близько 14 500 грн ЄСВ (відповідає окладу 66 000 грн). Однак потім від цих ідей відмовилися.

Про чинні правила бронювання можна прочитати тут.

Читайте також

1