Рашисти почали віддавати Україні тіла загиблих на "Азовсталі"

Тіла вбитих захисників знаходяться у Києві, де триває експертиза ДНК
Важливо
Рашисти почали віддавати Україні тіла загиблих на "Азовсталі"
Смерть, тіло Фото: istockphoto
7 Червня 2022, 11:06
читать на русском

Росія почала передавати тіла українських бійців, загиблих на металургійному заводі "Азовсталь" у Маріуполі.

Як повідомляє AP, десятки тіл загиблих, вилучених з розбомбленого заводу, перевезено до Києва. Наразі триває експертиза ДНК для ідентифікації останків.

Цю інформацію AP підтвердив колишній командир полку "Азов" Максим Жорін.

За його словами, сторони обміняли по 160 тіл з кожного боку.

Брат одного з бійців полку "Азов", який зник безвісти та, ймовірно, загинув на металургійному заводі, повідомив AP, що принаймні дві вантажівки з тілами з "Азовсталі" прибули до військового шпиталю в Києві для процесу впізнання. Тіла витягнули з-під завалів минулого тижня, деякі з них дістали сильно обгорілими.

Раніше у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що 2 червня на лінії фронту в Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військових між Україною та росією.

В результаті переговорів за участі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, було досягнуто домовленість про обмін тілами за формулою "160 на 160". Операція проводилась Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, ГУР МОУ, СБУ, ГШ ЗСУ та іншими силовими структурами України, - розповіли у відомстві.

Нагадаємо, заблокованих у Маріуполі українських військовослужбовців у ніч на 17 травня почали евакуйовувати з заводу "Азовсталь". Як повідомили у Генеральному штабі ЗСУ, вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів, які перебувають на "Азовсталі", зберегти життя особового складу. Евакуйованих російські бойовики вивозили на підконтрольні "ДНР" території. Була інформація, що далі їх вивозять на росіюа.

Військове керівництво країни запевняло, що ведуться перемовини про повернення евакуйованих бійців на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

Заступник голови МЗС рф Андрій Руденко заявив, що обмін захисників "Азовсталі" відбудеться лише після того, як їм винесуть вирок на росії.

6 червня президент Зеленський заявив, що росія забрала у полон 2,5 тисячі людей з "Азовсталі". 

Читайте також

1