Саакашвілі припинить голодування, але є умова - адвокат політика

Експрезидент Грузії хоче потрапити до цивільної лікарні
Головне
Саакашвілі припинить голодування, але є умова - адвокат політика
Михеїл Саакашвілі фото: Facebook
11 Листопада 2021, 17:00
читать на русском

Колишній президент Грузії Михеїл Саакашвілі пообіцяв припинити голодування, якщо його переведуть до цивільної лікарні.

Про це повідомляє телеканал Rustavi 2 із посиланням на слова адвоката політика Ніку Гварамія.

Гварамія зачитав журналістам листа від Саакашвілі:

Моє голодування вже стає зброєю російських та чинного уряду проти мене. Я вирішив врахувати заклики Страсбурзького суду та західних партнерів і припинити голодування. Як тільки мене переведуть з цієї установи до відповідної установи, я негайно припиню голодування.

Гварамія каже, що Саакашвілі вимагає організувати місце у клініці, де буде забезпечена його безпека та високоякісне лікування у післяреабілітаційний період.


Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці.

8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також

1