Трьох політв'язнів звільнили у Білорусі та видали їх Польщі

Громадяни Польщі звинувачувалися владою РБ в організації масових акцій
Трьох політв'язнів звільнили у Білорусі та видали їх Польщі
Арешт Фото: Mehmet Akif з Pexels

Влада Білорусі видала Польщі трьох з п'яти політв'язнів, громадян Польщі, які звинувачуються білоруською владою в організації масових акцій в Гродно у 2018 році.

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Польщі.

У результаті дій польських дипломатичних і консульських служб 25 травня до Польщі прибули активісти Ірена Бернацька, Марія Тишковська й Анна Панішева, - йдеться в повідомленні.

У МЗС повідомили, що звільненим була надана необхідна допомога і підтримка.

Як повідомляє "Белсат", п'ятьох політв'язнів звинувачують у "розпалюванні національної ворожнечі" та "реабілітації нацизму", за що їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі. На цей час невідома точна кількість фігурантів у справі.

Читайте також

Нагадаємо, мова йде про трьох з п'яти затриманих білоруською владою у справі "Спілки поляків" - 12 березня у Білорусі затримали директора ТОВ "Польська школа" Анну Панішеву. 23 березня затримали голову Союзу поляків у Білорусі Анжеліку Борис, 25 березня - журналіста і члена Ради Союзу Анджея Почобута, керівника Волковиського відділу СПБ Марію Тишківську і керівника Лідського відділу Ірену Бернацьку.


Контекст. 23 травня літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс, здійснив незаплановану посадку в аеропорту "Мінськ". На борту літака перебував засновник найбільшого опозиційного білоруського телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич разом зі своєю дівчиною.

За даними окремих ЗМІ, для того, щоб змусити пасажирський літак сісти в аеропорту Мінська, владою Білорусі було піднято військовий винищувач Міг-29.

За словами самого Протасевича, за ним стежили до затримання. Він вважає, що у Білорусі йому загрожує смертна кара.

Читайте наш матеріалЗатримання Протасевича: навіщо це Лукашенкові і як реагує Україна і світ