В аеропорту Кабула військові США зупинили евакуаційні рейси: що сталось (відео)

Люди скупчились просто на злітно-посадковій смузі
В аеропорту Кабула військові США зупинили евакуаційні рейси: що сталось (відео)
Аеропорт Кабула, евакуація (фото: timesofisrael.com)
16 Серпня 2021, 22:03
читать на русском

В аеропорту Кабула, через який можна покинути Афганістан, американські військові зупинили евакуаційні рейси з громадянами. Причиною стала величезна кількість людей на злітно-посадковій смузі.

Про це повідомляє Sky news.

Рейси відновляться, коли злітно-посадкова смуга буде "чистою", а на ній не буде громадян. Люди скупчилися в очікуванні свого рейсу, а деякі намагались залізти на літак, а під час польоту падали з нього.

Наразі невідомо, скільки часу знадобиться для відновлення рейсів. Водночас у Міністерстві закордонних справ ФРН заявили, що наразі через хаос в летовищі жоден рейс не вилітає з Кабула.

Наскільки я розумію, наразі немає повітряного сполучення, тому що велика кількість зневірених людей товпиться на злітну смугу, - сказав представник МЗС журналістам у Берліні.

В аеропорту Кабула почалася тиснява через те, що багато людей намагаються покинути країну. Водночас ЗМІ повідомляють, що п'ятеро людей загинуло на летовищі.

Нагадаємо, що ситуація в Афганістані загострилася у липні, після відходу військового контингенту США і НАТО. Таліби почали захоплювати основні міста та транспортні вузли в країні.

15 серпня вони дісталися столиці Афганістану та оголосили "амністію" за мирну передачу влади. Цього дня влада Афганістану погодилася мирно передати бойовикам з "Талібану" столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. "Талібан" заявив про контроль над усією країною.

Крім того, через захоплення влади в Афганістані талібами Україна почала евакуацію з країни своїх громадян. З Афганістану українським літаком всього вивезли майже 80 осіб, зокрема 8 українців та громадян інших держав, які попросили про термінову евакуацію. Проте досі в Афганістані перебуває близько 50 громадян України. 

Читайте більше у нашому матеріалі: Таліби захопили Афганістан: чи закінчилась 20-річна війна та хто "здав" країну

Читайте також

1