Заворушення у Казахстані: Україна відправить ще два літака за своїми громадянами

Рейси до Нур-Султана заплановані на 13 та 16 січня
Головне
Заворушення у Казахстані: Україна відправить ще два літака за своїми громадянами
Літак Фото: Fly UIA
10 Січня 2022, 08:14
читать на русском

До аеропорту "Бориспіль" у Києві прилетів літак, на борту якого перебувало понад 30 громадян України, евакуйованих зі столиці Казахстану Нур-Сурлана.

Загалом, в охопленому протестами Казахстані застрягли 116 українців, які не можуть залишити країну.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що наступні рейси з цього міста заплановані на 13 і 16 січня.

Працюємо над організацією повернення решти українців, які звернулися по допомогу, особливо в Алмати. Україна не кидає своїх, це непорушний принцип, - написав він у Твіттері.

Нагадаємо, з 1 січня влада Казахстану на 100% підвищила вартість скрапленого газу. Після цього у великих містах республіки розпочалися масові протести. Протестувальники захоплювали адміністративні будівлі, палили автівки поліцейських та навіть повалили памятник колишньому президенту Нурсултанові Назарбаєву в Талдикоргані.

Президент Казахстану оголосив по всій країні надзвичайний стан та доручив уряду на пів року запровадити регулювання цін на скраплений газ, бензин та дизель.

Також Токаєв доручив запровадити державне цінове регулювання із соціально значущих продовольчих товарів, розглянути необхідність запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів для населення терміном на 180 днів.

Увечері 5 січня Токаєв звернувся до ОДКБ з проханням направити миротворців для "стабілізації ситуації в країні". Країни-члени організації пристали на прохання Токаєва і 6 січня почали відправляти силовиків до РК.

Читайте також