Зеленський не перериватиме візит до США через замах на Шефіра

Президент каже, що має виконувати свою роботу, хоча ця справа його непокоїть
Зеленський не перериватиме візит до США через замах на Шефіра
Обстріл машини Сергія Шефіра Фото: npu.gov.ua
22 Вересня 2021, 20:09
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський вдруге прокоментував обстріл автомобіля свого помічника Сергія Шефіра.

У пресслужбі глави держави повідомили, що президент вважає цей інцидент залякуванням.

Я доволі спокійно ставлюся до будь-яких залякувань, але мені здається, що це перехід на інший рівень відносин тих чи інших груп з владою. Вважаю, що ми обов’язково будемо реагувати тільки на рівні законодавства, абсолютно справедливо і відстоювати інтереси українських громадян, які нам дали ці права змінювати державу, – зазначив Зеленський у коментарі представникам ЗМІ в Нью-Йорку.

За його словами, слідству ще належить з’ясувати причини нападу, хто був його об’єктом і хто – суб’єктами.

Слава богу, всі живі. Це найголовніший пріоритетний висновок. Допомагають водію. Залякувань не вийде. Я про це говорив ще на пресконференції, яка була на два роки мого президентства. Ми вже тоді розуміли це за кількістю дзвінків, залякувань, погроз тощо. Залякувань не вийде, якими б вони не були, – додав він.

Президент виключив випадковість події, адже ті, хто скоїв напад на Шефіра, точно знали шлях, яким прямуватиме його автомобіль.

Зеленський зазначив, що вже після виступу на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН повернеться в Україну й докладніше вивчить ситуацію.

Якби я не мав того статусу й тієї довіри, не був би президентом України, то мій пріоритет був би перебувати поруч із моїм товаришем. Але ми розуміємо, що передусім я – президент, а вже потім батько, чоловік і син, а потім вже товариш. Такі пріоритети виставило життя. Як президент я повинен насамперед представляти державу, – сказав він.

Глава держави наголосив, що не має права зривати важливі для України переговори, заплановані в Нью-Йорку на полях 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Нагадаємо, 22 вересня в Обухівському районі Київської області невідомі обстріляли автомобіля, в якому їхав перший помічник президента України Сергій Шефір. Внаслідок обстрілу постраждав водій Шефіра, якого доставили у лікарню та прооперували.

Поліція відкрила кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією замах на вбивство двох і більше осіб (ст. 115 КК).

У фракції "Слуга народу" назвали інцидент "передаванням послання президенту" через посилення боротьби з олігархами. А Зеленський, коментуючи напад на помічника, пообіцяв дати "сильну відповідь" на інцидент.

Сам Шефір згодом заявив, що вважає обстріл автівки "залякуванням вищого ешелону влади".

Також Парламент.UA зібрав реакцію соцмереж на замах на вбивство першого помічника президента Сергія Шефіра - переглянути публікацію можна за посиланням.

Читайте також

1