Канали Медведчука перетворились на Russia Today всередині України

Олексій Гончаренко

Політик

Канали Медведчука перетворились на Russia Today всередині України
Юрій Бойко, Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Верховна Рада (фото: Парламент UA)
4 Лютого, 13:17
читать на русском
Наразі рано робити висновки, щоб це не закінчилось тим, що через місяць все повернеться на свої місця

Важко сказати, як вплине рішення про санкції щодо телеканалів "112 Україна", ZIK та NewsOne, які належать соратнику Віктора Медведчука Тарасу Козаку, на рейтинг президента Володимира Зеленського.

Чому саме зараз відключили телеканали Медведчука

Краще пізно ніж ніколи. Потрібно боротись за інформаційну безпеку країни. На жаль, ці канали, особливо останнім часом перетворилися на рупори пропаганди. Тому такі теми важливо підіймати та боротися з ними, оскільки це є частина гібридної війни, яку Росія веде проти України.

Який буде результат санкцій

У середньо- та довгостроковій перспективі це серйозно звузить пропутінське та антиукраїнське поле в Україні, що дуже важливо. Це треба розуміти усім політикам, які себе почувають українськими політиками, а не "п'ятою колонною".

Однак, я б не поспішав робити висновки, щоб це не закінчилось тим, що через місяць все повернеться на свої місця. Тільки канали матимуть вдвічі більші рейтинги, а з них Віктор Медведчук нам розповідає, як він захистив демократію та свободу слова. Такий сценарій цілком можливий, тому наразі треба дочекатись сталих результатів.

Якщо це рішення оскаржуватимуть в судах

Якщо ж ОПЗЖ звертатиметься до суду, сподіваюсь у Служби безпеки України є достатньо матеріалів, які вони готові продемонструвати, як українцям, так і міжнародним партнерам, щоб довести ті звинувачення, які ми зараз чуємо.

Якщо ж дійде до Європейського суду з прав людини, то треба врахувати, що ми країна, що воює. Навіть найбільш розвинуті демократії, як, на приклад, Велика Британія чи США боролися і часом жорстко з пропагандою на своїй території. Коли зараз відкликали ліцензії у Russia Today, ні у кого не було сумніву, що це правильно. А ці канали, на жаль, перетворились на таку ж Russia Today всередині нашої країни.


КОНТЕКСТ: другого лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака та проти низки телеканалів Віктора Медведчука.

Народний депутат Тарас Козак назвав незаконними запроваджені проти нього та його телеканалів санкції президента Володимира Зеленського.

Також стало відомо, що під санкції потрапили літаки Медведчука та Козака, якими політики літали до Росії.

Спецслужби України під час розслідування встановили, що підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака стали схеми з постачанням вугілля з окупованих територій, що сприяють фінансуванню тероризму.

Зеленський пояснив своє рішення щодо санкцій намаганням зупинити пропаганду, "фінансовану країною-агресором, яка підриває Україну на її шляху до ЄС та євроатлантичної інтеграції".

Депутат від партії Медведчука Вадим Рабинович заявив, що у зв'язку з закриттям телеканалів ОПЗЖ ініціює процедуру імпічменту президента Зеленського.