Бакумов Олександр

Бакумов Олександр

Народний депутат IX скликання, голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності 

Бакумов Олександр – юрист, політик, кандидат юридичних наук, учасник АТО, колишній проректор Харківського національного університету внутрішніх справ, член фракції партії "Слуга народу" у ВРУ, голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності

Місце народження

Народився 25 квітня 1989 року в місті Харків.

Освіта

 • 2010 рік - закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (спеціальність "правознавство") та здобув кваліфікацію юриста.
 • 2011 рік - з відзнакою закінчив Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, де вивчав фінанси.
 • 2012 рік - достроково закінчив аспірантуру денної форми навчання Національного університету Юридична академія України імені Ярослава Мудрого.
 • В тому ж році захистив дисертацію на тему: "Конституційне право громадян України на участь у виборах і референдумах та проблеми його реалізації", здобувши науковий ступінь кандидата юридичних наук.
 • 2017 рік - з відзнакою закінчив магістратуру історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за напрямом підготовки "Історія" та здобув кваліфікацію "історик, викладач історії та суспільно-політичних дисциплін".

Родина

Олександр виріс у родині наближених до Арсена Авакова працівників МВС. Покійний батько нардепа  Сергій Бакумов протягом двадцяти років служив в ДАІ, обіймав посаду радника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і директора департаменту матеріального забезпечення МВС.

Дядько Олександра – Михайло Бакумов, працював заступником керівника Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області.

Брат Олександра – Денис, очолює Регіональний сервісний центр МВС в Харківській області.

Колишня дружина Бакумова – Карина Скоробогач, донька впливового бізнесмена, депутата Харківської облради кількох скликань, людини з близького оточення Геннадія Кернеса Володимира Скоробогача. Пишне весілля відбулось 1 червня 2013 року. А в той же день 2020 року з ініціативи Карини Бакумової суд розірвав їх шлюб. В Олександра і Карини двоє дітей – старший син Ярослав, який навчається в школі, і донька Кароліна, дошкільного віку.

Кар’єра до обрання народним депутатом

 • 2012 – 2015 роки – після закінчення навчання в аспірантурі Олександр працював асистентом кафедри конституційного права України Національного університету Юридична академія України імені Ярослава Мудрого.
 • 2015 – 2016 роки – під час четвертої хвилі мобілізації був призваний до Державної прикордонної служби, у лавах якої брав участь в АТО. Отримав військове звання капітан.
 • Після повернення з АТО брав участь у поліцейській реформі. Бакумов був представником в громадській комісії Головного обласного управління Національної поліції.

Бакумов Олександр брав участь у АТО (фото: facebook.com/oleksandr.bakumov)

 • 2016 – 2018 роки – працював доцентом кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ.
 • 2017 рік – Олександр отримав право займатись адвокатською діяльністю. Увійшов до національної асоціації адвокатів України.
 • 2018 – 2019 роки – Бакумов обіймав посаду проректора Харківського національного університету внутрішніх справ. Після отримання ним мандату народного депутата, працівники університету обирають політика членом Наглядової Ради Харківського національного університету внутрішніх справ.
 • До 2018 року Олександр був співвласником фірми "НПФ Дніпропроект", яка володіє ТОВ "Суперпайп". Ці компанії зареєстровані в Кривому Розі. Саме місцевим бізнесменам Олександр передав свою частку в цих підприємствах.
 • А у 2016 – 2017 роках Бакумов був співзасновником ТОВ "Слобожанський альянс" і засновником "Юридичної компанії Роял Лекс". Ці підприємства він переоформив на дружину Карину Бакумову.
 • До обрання в парламент Олександр був членом Ради Харківської обласної організації Союзу юристів України.
 • За час роботи у Харківських вищих навчальних закладах Бакумов отримав подяку Харківського міського голови та став переможцем XVIII обласного конкурсу "Вища школа Харківщини — кращі імена" у номінації "За шляхетний приклад служіння українському народові". Крім того, він нагороджений відзнакою Президента України "За участь в антитерористичній операції" і орденом "За заслуги" III ступеня.

Парламентська діяльність

 • До "Зе-команди" Бакумов приєднався влітку 2019 року, вже після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента.
 • На позачергових парламентських виборах партія гаранта висунула його своїм кандидатом по 173 виборчому округу.
 • 21 липня 2019 року юрист здобув впевнену перемогу, отримавши 45,92% голосів виборців.

Олександр Бакумов і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/oleksandr.bakumov)

 • 29 серпня того ж року Олександр Бакумов прийняв присягу народного депутата і приєднався до фракції політичної партії "Слуга народу". Через кілька днів його обрали головою підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. Парламентар також увійшов до міжфракційного об’єднання "Слобожанщина".
 • Відповідно до аналізу руху "Чесно", за 2019 рік Бакумов був рекордсменом серед мажоритарників Харкова за кількістю прийнятих законопроєктів, співавтором яких він був.

Бакумов Олександр на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/oleksandr.bakumov)

В 2020 році Президент України залучив Олександра Бакумова до робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи.

У листопаді того ж року з’явились публікації, що в Офісі Президента розглядають можливість призначення членом Конституційного Суду Олександра Бакумова, але цього не трапилось. Ще раніше парламентаря розглядали як можливого висуванця від партії "Слуга народу" на посаду міського голови Харкова.

В липні 2021 року Ірина Верещук розповіла журналістам, що новим головою Комітету з питань правоохоронної діяльності замість Дениса Монастирського можуть обрати Бакумова, проте Офіс Президента рекомендував на цю посаду Сергія Іонушаса.

У вересні 2021 року Олександра Бакумова включили до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема під час реалізації проєктів "Либідь" та "Циклон-4".

Бакумов Олександр на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності (фото: facebook.com/oleksandr.bakumov)

Критика та скандали

Ще до обрання в парламент місцеві журналісти визначали Бакумова, як несамостійного політика, який через своїх родичів перебуває в колі впливу Арсена Авакова, за що й отримував високі посади у молодому віці.

А під час його виборчої кампанії харківські ЗМІ писали, що політика-початківця в команду Зеленського пристроїли бізнесмени з Кривого Рогу, які мали з Олександром спільний бізнес і згодом викупили його частку.

Харківський журналіст Ростислав Касьяненко нагадав виборцям, що під час президентської кампанії Бакумов і вся його сім’я посилено тролили Зеленського і агітували за Петра Порошенка. Але як тільки Зеленський переміг, вони швидко почистили свої соціальні сторінки, і тепер з 1 січня по 9 травня 2019 року в них немає жодного посту, а в Олександра Бакумова з травня у соцмережах суцільна агітація за "Зе-команду". Журналіст іронізував з того, як швидко змінив свої погляди наймолодший проректор.

У вересні 2020 року громадські активісти різко критикували голосування нардепа Олександра Бакумова, який підтримав кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, при тому, що шість з семи затверджених членів комісії не відповідають вимогам закону. Прикро, але більшість "слуг народу", в тому числі й Бакумов, на це не звернули уваги, за що отримали попередження від депутатів Європарламенту.

Дата публікації: 16.11.2021
Дата останньої зміни: 17.11.2021