Скороход Анна

Скороход Анна

Народний депутат Верховної Ради України

Всі новини

Скороход Анна - юрист, совласниця компанії "Будівельний комбінат "Прогрес", членкиня депутатської групи "За майбутнє".

Скороход Анна (фото: фейсбук)

Місце народження

Анна Скороход народилася 14 січня 1990 року у місті Вишгород Київської області.

Освіта

  • Після школи Анна поступила і завершила навчання у Київському національному університеті культури та мистецтв, президент якого Михайло Поплавський, за спеціальністю "Тележурналіст, диктор і ведучий телепрограм".
  • Друге вище Скороход отримала у Національній академії внутрішніх справ України за спеціальністю "Правознавство".

Родина

  • Анна Скороход одружена з Олексієм Алякіним, він громадянин Російської Федерації, власник будівельної компанії ТОВ "Будівельний комбінат "Прогрес".
  • Подружжя вже виховує першу дитину.

Анна Скороход (фото: фейсбук)

Кар’єра

Свою кар’єру Анна Скороход розпочала у квітні 2008 року в юридичному відділі міської ради Вишгорода, як спеціалістка другої категорії де працювала до лютого 2011 року.

В березні того ж року Анна влаштувалася юридичною консультанткою в компанію "М-Сервіс", яке займалося орендою, лізингом, продажем і будівництвом.

Пізніше Скороход працювала юристкою в різних українських комерційних компаніях та у міській раді.

Перед тим як Анна Скороход стала народною депутаткою вона обіймала посаду заступниці директора з організаційно-правових питань в "Будівельному комбінаті "Прогрес" - компанія, яка належить їй і її чоловіку.

У 2019 році Скороход обрали народною депутаткою Верховної Ради IX скликання від партії "Слуга народу" за виборчим округом №93 (Київська область) як безпартійна. Членкиня Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Скороход Анна (фото: фейсбук)

Анна Скороход разом із першим президентом України Леонідом Кравчуком.

З липня 2020 року Анна стала членкинею депутатської групи "За майбутнє".

За 2019 - 2020 рік Анна Скороход брала участь у 55% голосувань, під час 38% була відсутня, а ще під час 8% не голосувала.

На повторних місцевих виборах 2021 року Скороход висовується на посаду Бориспільського міського голови як самовисуванка, але набрала тільки 6,72% голосів виборців.

Виключення з партії "Слуга народу"

На засіданні Верховної Ради 14 листопада Анна Скороход звинуватила свою фракцію у тому, що через її голосування щодо анбандлінгу "Нафтогазу" та земельної реформи затримали її чоловіка Олексія Алякіна, але її чоловіка заарештували ще у 2018 році, але про це нижче.

Анна Скороход (фото: фейсбук)

Сьогодні за мої політичні вподобання, за моє бачення і за те, що я не голосувала так, як мені вказувала фракція, за дорученням одного з замів Офісу президента, одного з замів генерального прокурора, Каська, мого чоловіка було затримано. Підставою стали мої голосування у залі, за відстоювання державної власності ГТС, а також червона кнопка проти відкриття ринку землі.

Прокоментувала це 14 листопада сама Анна.

Анну Скороход 15 листопада виключили з фракції "Слуга народу" у парламенті. Голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Скороход виключають через те, що вона не підтримує жодного рішення партії, а також звинуватив у пропонуванні хабарів народним депутатам. Також, Давид з головою парламентського комітету з енергетики Андрієм Герусом заявив, що чоловік народного депутата Анни Скороход Олексій Алякін намагався впливати на роботу народних депутатів.

Алякін погрожував депутатам, які працюють в профільному комітеті, я не буду називати прізвища, тому що їм погрожували люди з кримінальних кіл і я не хочу нікого підставляти.

Казав сам Давид Арахамія.

Чоловік Анни Скороход

Олексій Алякін

Анна живе у цивільному шлюбі із росіянином Олексієм Алякіним, який з 2000 року працював заступником голови департаменту промисловості Міністерства майна РФ, а також у 2008 році став гендиректором Науково-дослідного фізико-хімічного інституту ім. Карпова у Москві.

Пізніше, Олексій став бізнесменом і вже у березні 2013 року продав частки в банках "Кедр" і "Пушкіно", швидко позбувся ліцензії та його визнали банкрутом. Алякіна російська влада оголосила в розшук за підозрою в шахрайстві.

У 2013-му Олексій Алякін отримав український паспорт та відмовився від російського. Але дуже швидко український суд зобов’язав повернути українське громадянство. 

9 серпня 2018-го Олексія заарештували в очікуванні екстрадиції до Росії, але Новозаводський суд Чернігова змінив запобіжний захід на домашній арешт, тому що український суд відмовив російському МЗС в екстрадиції та зобов’язав повернути скасоване раніше українське громадянство. Домашній арешт було скасовано 3 січня 2019-го через отримання Алякіна знову паспорту України. Надання громадянства вдруге скасовують міграційною службою через надання Алякіним фальшивих документів і неправдивих відомостей. Адвокат Олексія заявляє, що наразі Алякін є особою без громадянства.

Скандали

Ходять чутки, що своєю кар’єрою народного депутата Анна Скороход зобов’язана ексрегіоналу Віктору Тимошенку, який профінансував усю передвиборчу агітацію.

Наприкінці жовтня 2019 року Анна Скороход розплакалася на засіданні Верховної Ради. Вона сказала, що сльози у неї викликали через ігнорування правок, які вона хотіла внести. Це сталося під час розгляду законопроєкту №2239-1 щодо анбандлінгу газотранспортної системи.

28 лютого 2020 року Анна Скороход публічно заявила, що заробітну плату народним депутатам "Слуги народу" видають у "конвертах". Анна сказала, що простий депутат отримує 5 тисяч доларів США, за керівні посади у фракції депутати мають по 15 тисяч доларів. Також, звинуватила колишнього керівника офісу президента України Андрія Богдана у здійсненні тиску на народних депутатів та неї особисто.

8 жовтня 2021 року нардепка Анна Скороход, перебуваючи в одному з кабінетів комітету Верховної Ради України, втратила свідомість, її забрала "швидка". Цього ж дня стало відомо про смерть її колеги з депгрупи "За майбутнє" Антона Полякова.

За словами очевидців, Скороход була у шоковому стані. Вона телефонувала до померлого Полякова і кричала, що вагітна.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у партійних чатах в соцмережі зазначив, що Поляков останнім часом жив зі Скороход, але вона від нього пішла. Чоловік важко переживав розрив, який став для нього трагедією.

Анна Скороход і Антон Поляков

Анна Скороход і Антон Поляков Фото: УНІАН

Дата публікації: 08.10.2021
Дата останньої зміни: 08.10.2021
1