Ексклюзив
Згодом колишні футбольні фанати сидітимуть у Раді та Кабміні
Ексклюзив

Згодом колишні футбольні фанати сидітимуть у Раді та Кабміні

14 Квітня, 12:54
Сергій Філімонов (фото: ФБ)
Інтерв'ю Сергія Філімонова: сучасні мусора користуються старими радянськими методами

У чому звинувачують та за що тримають на домашньому арешті очільника "Гонору" та організатора акції на Банковій Сергія Філімонова, що не так із єдністю у правому середовищі та російською пропагандою, і чому футбольні фанати згодом мають опинитись у Верховній Раді та Кабміні. Про це в інтерв'ю Парламент.UA розповів сам Сергій.

Після акції на Банковій вас посадили на цілодобовий домашній арешт. Що конкретно вам інкримінують у суді та які є розбіжності із реальністю?

Мені інкримінують "хуліганські дії, вчинені групою осіб з предметами заготовленими для нанесення тілесних ушкоджень". Вочевидь, всім зрозуміло, що фаєр не є предметом заготовленим для нанесення тілесних ушкоджень. Що ж до хуліганських дій, то особисто я жодних не вчиняв, не маю стосунку ані до підпалу таблички, ані до розбитих дверей - ні до чого. 

Особисто моя думка: наші мусора надихнулись Білоруссю і Росією і вирішили, що у нас так саме вийде репресіями заглушити протестний рух, але, як ми бачимо, вони дуже сильно помилялись. 

Сергій Філімонов

Сергій Філімонов (фото: ФБ)

Останнім часом поліціянти стали приходити до заарештованих вдома активістів ночами. Як ви та ваші адвокати розцінюють таку поведінку. Для чого це робиться?

Справді, мусора почали приходити з нічними візитами: днями прийшли майже о третій ночі, в інший день близько першої. Це стандартна радянська мусорська тактика, на меті якої, забезпечити підсудному максимальний дискомфорт. Цим вони показують, що жодних реформ у нас не відбулось і вони працюють таким же чином, як і останні років 80.

Ви очолюєте рух "Гонор". Чим займається ваша організація, якої дотримується ідеології?

Гонор - це сучасний молодіжний рух, який прагне незалежності для держави та справедливості для кожного українця. Ми не терпимо посягання на суверенітет і не готові приймати судівський та ментовський бєспрєдєл. Ми віримо, що українцям сьогодні потрібен міцний протестний рух, тому ми стільки зусиль докладаємо для того, щоб вулиця була сильна. Ми активно співпрацюємо з експертним середовищем, маємо тісні зв’язки з багатьма громадськими організаціями, за що, до речі, часто підпадаємо під критику від інших правих організацій. 

Сергій Філімонов

Сергій Філімонов (фото: ФБ)

Нас ще критикують за те, що ми не підтримуємо різні субкультурні конфлікти. Натомість ми вважаємо, що зараз, коли ми маємо таку велику загрозу від зовнішнього ворога, всі, хто визнає, що головною зараз є російська агресія та внутрішня корупція - наші потенційні союзники, а ідеологічні розбіжності ми можемо з’ясувати вже після перемоги.

Чи будете ви особисто, ваші адвокати та ваша організація, об’єднуватись у захисті проти звинувачень, які вам висунули після акції на Банковій?

Ну звичайно будемо, зараз з організації "Гонор" двоє сидять на домашньому арешті, а двоє отримали адмінку за нашу позицію в бік Стерненка. Дивно дуже виходить, що тільки ми почали підтримувати політв’язнів, як відразу самі стали з обмеженою волею. У певному сенсі ми вже об’єднані, що стосується юридичної лінії захисту, то тут варто спитати краще спитати мого адвоката Масі Найєма.

Сергій Філімонов та Масі Найєм

Сергій Філімонов та Масі Найєм (фото: ФБ)

Загалом праві українські організації досить часто вступають між собою в різноманітні конфлікти. Чи не вважаєте ви, що відсутність єдності може нанести не меншу шкоду, аніж пряме вороже протистояння?

Насправді це хвороба усього суспільства, не тільки правого середовища і на тлі неминучої загрози я впевнений, що ми зможемо знайти спільну мову з будь-ким хто не просуває інтереси Росії. Праве середовище зараз виявилось занадто слабким, щоб системно боротися з просуванням проросійського наративу навіть у своєму оточенні. 

Почитайте деякі телеграм канали популярних "правих" - ці канали ретранслюють ті ж тези, що і державні російські телеканали. Ті лідери правих рухів, що зможуть взятись за інформаційну гігієну серед свого оточення, в майбутньому зможуть формулювати свою повістку в правому середовищі, а ті організації, що програють війну російській пропаганді вони поступово зникнуть з політичного поля країни і будуть займатися дрібним криміналом.

Сергій Філімонов

Сергій Філімонов (фото: Твіттер)

Часто патріотичні організації досить легко починають транслювати мову неприйняття толерантних сучасних цінностей (я про рівноправ’я жінок, захист прав представників ЛГБТ, відсутність расизму). Чи не думаєте, що це може досить сильно заважати основним патріотичним цілям, адже процвітання країни напряму пов’язане із сучасним толерантним суспільством?

Ми перебуваємо у стані війни і будь-який беззмістовний конфлікт в середині суспільства просто шкодить національним інтересам. Я не думаю, що в "Гонорі" найближчим часом з’явиться людина, що сильно перейматиметься правами ЛГБТ, так само, я не думаю, що хтось вийде з нашого руху для того, щоб розганяти паради чи ще щось. Варто також додати, що якщо людина хоче займатися маячнею, для цього є купа інших організацій, а ми налаштовані на інше.

Від початку Революції Гідності, а згодом і на російсько-українській війні значну роль відігравали футбольні фанати, що активно долучились до патріотичної боротьби. Як зараз все відбувається, ультрас відійшли від політики?

Я пишаюсь футбольними фанатами, познайомився з багатьма людьми на секторі у фанатському середовищі. Мені важко уявити більш відповідальних і патріотичних громадян цієї країни, ніж фанати. Революція гідності та війна це показала. 

Я впевнений, що колись нормально запрацюють соціальні ліфти і ми зможемо побачити багатьох вихідців з фанатського руху у тій же Верховній Раді, у Кабміні.

Сергій Філімонов

Сергій Філімонов (фото: ФБ)

Ви очолювали київські організації "Азову" та "Нацкорпусу", але недовго. Зараз ці організації асоціюють з Арсеном Аваковим, а ви активно критикуєте нинішнього міністра внутрішніх справ. Цікаво, як у вас складались стосунки із цими організаціями, та що змусило вас піти з обох?

Я очолював Київські громадські організації "Азову" та "Нацкорпусу" досить довго, від самого початку я брав участь у їх створенні, а потім вийшов через ідеологічні розбіжності. 

По Авакову все зрозуміло, він чорт. 

Ви були досить активним на Майдані, воювали, боролись проти забудов, брали участь у блокаді Криму та навіть їздили на Гонконзький Майдан. Як воно було експортувати Майдан в Гонконг, які враження?

У Революції Гідності багато в чому я брав участь, бо мене абсолютно не влаштовував мусорський бєспрєдєл і режим Януковича. Тим паче я ж фанат, а конкретно проти нас тоді приймали дискримінаційні закони. 

Щодо блокади Криму, то очевидно, що ми хотіли зробити якомога більше для того, щоб повернути Крим і забезпечити якомога більше незручностей москалям, які там засіли. 

А в Гонконг, ми не їздили експортувати український досвід, ми навпаки, їздили до них дивитися як у них відбуваються протести. Якщо чесно, є певні речі, які ми привезли з Гонконгу і які ви можете зараз бачити на протестах в Києві.

1