Адвокати Стерненка запропонували судді взяти самовідвід

Представник прокуратури виступив проти цього
Адвокати Стерненка запропонували судді взяти самовідвід
Конституційний Суд України (фото: КСУ / Facebook)

Адвокати Сергія Стерненка запропонували головуючому судді Сергію Кічмаренко взяти самовідвід. Представник прокуратури виступив проти цього.

Про це повідомляє Громадське радіо.

4 березня, після винесення вироку Стерненку про ув’язнення, з’явилося повідомлення від голови Приморського суду, що після винесення вироку, багато людей — активістів та політиків почали критикували цей вирок, і нібито таким чином підривали довіру до судочинства, - заявив Масі Найєм.

За його словами, ця критика була з боку активістів вже після оголошення вироку, тобто тиску на суд не могло бути.

Якщо суд дійсно реагував на політиків та активістів так, що нібито це був тиск, то можливо судді варто оголосити про самовідвід, — заявив Найєм.

Тим часом представник прокуратури виступив проти цього.

Зазначається, що 5 березня у Приморському суді мають визначити, хто з суддів переглядатиме вирок Стерненку щодо взяття його під варту. Відповідне клопотання подали адвокати.

Читайте також

Нагадаємо, що 23 лютого суд в Одесі призначив активісту Сергію Стерненку 7 років та 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Після вироку адвокати юридичної компанії "Міллер" подали заяву про застосування заходів безпеки щодо активіста Сергія Стерненка.

Із зали суду Стерненко зателефонував, за його словами, президентові Зеленському. У слухавку він подякував гарантові за вирок, на іншому кінці зв’язок майже одразу ж обірвався. Після чого Стерненко розповів, що особисто зустрічався з президентом і той обіцяв йому посаду.

Своєю чергою прессекретарка Зеленського Юлія Мендель у коментарях кільком виданням заявила, що Зеленський не отримував дзвінка від Стерненка з зали суду, а також не втручався у розслідування та нічого не пропонував активістові. Проте адвокат Стерненка Масі Наєм звинуватив Мендель у брехні та підкреслив, що пропозиція посади відбувалась при свідках.

Стерненко написав листа, у якому запевнив, що перебуває в одеському СІЗО і попросив усіх боротись до кінця та не мовчати. Також активіст не звертатиметься з проханням про помилування до Зеленського.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що президент України Володимир Зеленський дізнався про вирок активісту Сергію Стерненку після засідання суду - із повідомлень у засобах масової інформації.

Своєю чергою, політолог Ігор Чаленко вважає, що у вищих ешелонах влади та правоохоронних органах очікували саме на таке рішення щодо Стерненка, яке оприлюднили в суді.

Читайте також наш матеріалРозплата буде та час палити суди: соцмережі вибухнули після вироку Стерненку