Чи є загроза відкритого нападу Росії на Україну: відповідь секретаря РНБО

Першочерговим завданням Росії є дестабілізація внутрішньої ситуації в Україні
Головне
Чи є загроза відкритого нападу Росії на Україну: відповідь секретаря РНБО
Олексій Данілов (фото: УНІАН)
30 Грудня 2021, 19:31
читать на русском

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що загроза відкритого нападу Росії на українські території на сьогодні відсутня. За його словами, біля кордонів України немає великого скупчення російських військ.

Про це розповів Данілов під час брифінгу 30 грудня.

Якщо казати про велике скупчення, на якому наполягають ЗМІ за кордоном, то ми такого не бачимо. Так, є певне збільшення кількості військових, але ми все відслідковуємо та усвідомлюємо, що там відбувається. Сьогодні загроз для відкритої агресії збоку РФ ми не бачимо. Що буде завтра, будемо завтра з вами говорити, - сказав він.

За словами Данілова, першочерговим завданням Росії є дестабілізація внутрішньої ситуації в Україні. У разі внутрішньої дестабілізації РФ може скористатися цією можливістю, але Україна цього не допустить.

Нагадаємо, останнім часом шириться інформація, що Росія стягує війська до українських кордонів. Зокрема, начальник Головного управління розвідки міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала на кордоні з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців. Він каже, що це може свідчити про підготовку Росії до наступу вже цієї зими.

У Росії спростовують інформацію щодо намірів здійснити вторгнення в Україну. Однак Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про нарощування Росією окупаційних військ на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях.

Своєю чергою міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Росія може напасти на Україну наприкінці січня 2022 року.

7 грудня через ескалацію біля українських кордонів президент США Джо Байден 7 грудня провів відеозв'язок з президентом Росії Володимиром Путіним. Після цього Байден зателефонував президенту України Володимиру Зеленському та запевнив його у підтримці в разі вторгнення Росії до України.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що загалом біля українських кордонів зосереджено понад 160 тисяч військових Російської Федерації.

Читайте також

1