Естонія заявила про намір приєднатися до Кримської платформи

Намір Естонії з вдячністю схвалили в Україні
Естонія заявила про намір приєднатися до Кримської платформи
Кримська платформа (Фото: МЗС)
13 Листопада, 21:35
читать на русском

Естонія заявила про своє бажання взяти участь в ініційованій Україною платформі щодо деокупації Криму.

Про це заявило Міністерство закордонних справ Естонії у Twitter.

 Естонія є відданим прихильником міжнародного порядку,- зазначили в МЗС Естонії.

На заяву Естонії вже відреагували в українському зовнішньополітичному відомстві.

Вдячні нашим естонським партнерам за підтримку ініціативи Кримської платформи, - написало МЗС України на сторінці у Twitter.

Нагадаємо, що у Міністерстві закордонних справ розпочали новий етап активної адвокації Кримської платформи, який передбачає інформування міжнародних партнерів про деталі кампанії щодо Кримської платформи.

5 жовтня перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова повідомила, що Україна хоче запросити Російську Федерацію до заходів міжнародної Кримської платформи щодо питань деокупації півострова, проте невпевнена, що Москва зможе прийняти це запрошення.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запевнив у готовності його країни підтримати майбутню платформу щодо деокупації Криму. Туреччина також готова бути активним учасником Кримської платформи.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся з Державним секретарем у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Домініком Раабом та проінформував його про створення Кримської платформи — нового міжнародного майданчика, який консолідує міжнародні зусилля з деокупації Криму — та запросив Велику Британію до участі у ньому.

Також Кулеба провів телефонну розмову з міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки Жаном-Івом Ле Дріаном, у якій запросив Францію до участі в Кримській платформі.

5 листопада Міністерство закордонних справ України повідомило, що перший міжнародний саміт у межах "Кримської платформи" щодо деокупації півострова запланований на травень 2021 року в Києві.